34.Haftada, Ligin Zirvesi Sahada

2016-2017 sezonunun şampiyonu olan Beşiktaş, kendi sahasında oynayacağı son karşılaşmaya gövde gösterisi çıkıyor. Geçtiğimiz hafta Gaziantepspor karşısında alınan 4-0’lık galibiyetle sezonu bitime 1 hafta kalan şampiyon tamamlayan Kara Kartallar, şimdi taraftarı önünde bu sevincini son maçını da galibiyetle tamamlayarak daha da coşkulu yaşamak isteyecektir.

Osmanlıspor’un İstanbul’a konuk olacağı 34.haftada, misafir takım da ligin diğer birçok takımı gibi ligi özellikle mental olarak bitirdiler. Bu deplasmana da sadece oynamak için ve skor üretmek için gelecek olan Osmanlıspor, dolu tribünler karşısında oyuna biraz daha ortak olmak da isteyecekir ama Beşiktaş’ın moral ve motivasyon seviyesi, rakip takıma oranla çok daha yüksek bir durumda. Bununla beraber oynanan futbolun kalitesi de tüm rotayı Beşiktaş cephesine çeviriyor.

Şampiyonun kaybetmek istemeyeceği karşılaşma üst seçeneği için oldukça uygun bir karşılaşma. Beşiktaş’ın süper starlarının yine iş başında olacağını düşündüğümüz mücadele Gaziantepspor karşılaşmasıyla da benzerlik gösterebilir. Sezonun şampiyonu sahaya şov için çıkacaktır.

Bu sene oldukça verimli geçiren ve önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi için eleme mücadelesine çıkacak olan Başakşehir de ligin son haftasında Kayserispor deplasmanına gidiyor.

Bildiğiniz gibi sezona oldukça sıkıntılı başlayan ancak Sergen Yalçın’ın gelmesiyle toparlanıp ardından Mesut Bakkal’la zirve yapan takım, şu anda ligin en formda ekiplerinden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Başakşehir ise dün oynadığı Ziraat Türkiye Kupası finalinden sonra hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak oldukça yorgun. Bir de sezonu kupa ile tamamlamak isteyen takımın, penaltılar sonucunda bu kupaya veda etmesi oyuncuları üzmüştür; çünkü bu sezon ortaya koydukları performansla en azından bir kupayı hakkediyorlardı ama olmadı.

Bu yorgunluktan dolayı Abdullah Avcı’nın rotasyon yapmasını beklediğimiz karşılaşmada, taraf bahsinden ziyade yine gollere odaklanmakta fayda var. Bir galip çıkacaksa bu da ev sahibi olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna