Ada’da 4.Hafta

İngiltere Premier Lig’de ilk 3 haftada M.United rüzgarları eserken, Mourinho ve öğrencileri hem oyun olarak hem de kadro olarak ciddi bir çıkış yakaladılar. Bu durumu da muhtemelen bu şekilde devam edeceklerdir.

United’ın arkasından gelen Liverpool özellikle ön hattıyla dikkat çekerken, ligin yenisi Huddersfield, Man City ve West Brom.’de yine bu senenin dikkat çeken takımları arasında yerlerini alıyorlar. Henüz Chelsea’den bir hamle göremesekte bu haftadan itibaren Conte’nin öğrencileri de toparlanma konusunda iyi işlere imza atacaklardır.

 Bu haftaya baktığımızda;

Man City – Liverpool

Haftanın derbisinde ev sahibi kazanmak adına her şeyi yapacaktır; çünkü bu galibiyete şiddetle ihtiyaçları var. Takımım lige beklenildiği gibi başlamaması ve bununla beraber de oyun olarak istenilen seviyeye çıkamaması City kısmında biraz problem yarattı.

Liverpool ise ne kadar doğru transferler yaptığını ve Kloop’la beraber de oyun olarak iyi durumda olduklarını fazlasıyla göstermiş oldular. Yani bu karşılaşmada oyunun psikolojik üstünlüğü kesinlikle konuk ekipten yana olacaktır. Bunun yanı sıra haftanın açılış maçından karşılıklı gollerin olacağı bir maç bizleri bekliyor olacak. Üst tercihide oldukça mantıklı olacaktır.

Arsenal – Bournemouth

Bu haftanın önemli maçlarından birine de Arsenal çıkacak. Wenger ile lige iyi başlayamayan ekip, don hafta ağır bir Liverpool yenilgisi aldı ve ne yapıp edip bu yarayı sarmak zorunda olacak. Konuk ekibinde kolay bir rakip olmadığını dile getirelim ancak Arsenal istediğini alacaktır.

Brighton – West Brom.

Konuk ekibin savunma anlamında ne kadar iyi bir yolda olduğunu izlediğimiz tüm karşılaşmalarında fazlasıyla gördük. Bu karşılaşmada da oyun üstünlüklerini sahaya yansıtıp istediklerini alacaklardır düşümcesindeyiz.

Everton – Tottenham

Geçen sene bıraktığı yerden yoluna devam edemeyen Tottenham’ı bu sene çok daha zor bir sene bekliyor gibi duruyor. Bu nedenle işleri bir an evvel yoluna koymaları gerekecek. Akis takdirde yularıyla olan puan farkı biraz daha açılacak olursa bunun altından kalkamayabilirler. Everton’ın da iç sahada iyi oynayan bir ekip ve mücadelede skor yönünden hepimizi tatmin edecektir.

Leicester – Chelsea

Haftanın yine gol anlamında etkili mücadelelerinden biri olacağını düşündüğümüz bir karşılaşma bizleri bekliyor. Ev sahibi hem içerde hem de dışarda etkili oynayan ve gol pozisyonuna girdiğinde de bunları değerlendirmekte zorluk çekmeyen bir takım. Konuk ekibe geldiğimizde de, Chelsea’nin diğer takımlara karşı biraz daha geç form tutacağını söylersek yanılmış olmayız. Şu ana kadar gelinen süreçte her hafta daha iyiye giden bir takımla karşılaştık. Bu haftada iki takımdan goller bekliyoruz.

Southampton – Watford

Haftanın yine kritik mücadelelerinden birisi olacağını düşündüğümüz bir karşılaşma ile karşı karşıyayız. Bu nedenle bu karşılaşmadan özellikle taraf bahsi anlamında her türlü sonuç çıkabilir. İki takımda kazanmak isteyecektir. Bu nedenle ev sahibinin galibiyet için bir adım daha önde olduğu karşılaşmada karşılıklı golde düşünülebilir.

Stoke City – Man United

Ev sahibi bu hafta sürpriz bir sonucun peşinde ancak bunu gerçekleştirmesi için çok çalışması gerekecek. United her ne kadar kapanan takımlara karşı kilidi açmakta zorlansa da bir şekilde istediğini almaya devam eden bir görüntü çiziyor. Bu haftada United formda kadrosuyla gerekeni yapacaktır. Gol konusunu da düşünmenizde fayda var.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna