Aykut Kocaman Çalışmalara Başladı

Dün resmi imzayı atmasının ardından Fenerbahçe’deki mesaisine başlayan teknik direktör Aykut Kocaman, oyuncularla ilgili raporları kulüp yönetimine vermeye başladı.

Geçtiğimiz sezon takıma katkı yapması beklenen oyunculardan istediği verimi alamayan ve bunun sonucunda da bazı oyuncularla yol ayrımına giren Fenerbahçe, listenin başına Ozan Tufan’ı aldı. Milli takımda da görev alan oyuncunun bu sene takıma neredeyse hiç katkı yapmadığının altını rahatlıkla çizebiliriz.

Ön libero pozisyonunda görev alan oyuncu, bu sene özellikle fazla kiloları nedeniyle de ciddi eleştiriler almıştı. Normal şartlarda geçiş oyunu oynaması beklenen Ozan Tufan, hücumda da önemli maçlarda etkisiz kalınca, oyuncunun durumu buralara kadar geldi.

Şu anda Benfica’nın ciddi olarak ilgilendiği Ozan Tufan eğer herhangi bir aksilik çıkmazsa, bir sonraki sezon Portekiz Ligi’nde forma giyebilir. Üstelik Fenerbahçe’de bu oyuncunun satışından ciddi bir geliri kasasına koyabilir.

Takımdan gitmesi beklenen bir diğer isim ise Volkan Şen. Özellikle Süper Lig’e yeni çıkan ekiplerin listesinde olan oyuncunun, bu takımlara sıcak bakmadığı ve kariyerini yurt dışında bir takımda devam ettirmek istediğini biliyoruz. Tabii yurt dışından hangi takımların ilgilendiği ise şu an da bilinmiyor. Oyuncunun menajeri de konuya dair herhangi bir açıklama yapmadı.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna

Fenerbahçe’deki durumu yılan hikayesine dönen bir başka oyuncu da Emenike. Geldiği günden bu yana beklentileri bir türlü gerçekleştiremeyen oyuncu, bu sene de yokları oynadı dersek doğru olacaktır. Bu nedenle de piyasası olmayan oyuncuya Türkiye’den Fenerbahçe’nin beklediği ücretin altında teklifler gelirken, yurt dışından sadece Spartak Moskova bir adım önde gibi duruyor.

Emenike gibi bu sene fazla şans bulamayan ve bulduğu şansları da olumlu değerlendiremeyen bir başka oyuncu ise Stoch. Fenerbahçe yönetimi bu oyuncuya da kulüp önümüzdeki sezon için kulüp bulmasını istedi. Stoch’un ise Emenike’ye göre daha fazla piyasasının olması, bu oyuncunun transferini kolaylaştıracak bir durum.

Van Persie ile oluşacak duruma muhtemelen Aykut Kocaman karar verecek. Normal şartlarda takımda tüm oyuncuların birlikte hareket etmesini isteyen hocanın Hollandalıyı hangi pozisyonda ve nasıl kullanacağı şimdilik soru işareti.

Geçtiğimiz sezon forma şansı bulamayan bir diğer oyuncu da Salih Uçan. Genç oyuncuyu da Fransa’nın Metz kulübünden teklif geldi ancak oyuncu için belirlenen rakam Sarı Lacivertli takım için şu anda pek tatmin edici boyutta değil.

Tüm bunların haricinde Fenerbahçe’nin kar elde etmek için kulüplerden haber beklediği isim ise Simon Kajer. Danimarkalı oyuncunun transferinden sonra eli daha da rahat edecek olan Fenerbahçe yönetimi, Avrupa’dan taliplileri oldukça fazla olan oyuncuyla ilgili, en ciddi teklifi hangi kulüp verirse, onlarla masaya oturacak ve takımın kadro planlamasında da yeni sezon için kararı verecek.

Şu anda İtalyan Kulübü Milan’ın Çinlilere satılmasının ardından, en ciddi teklifin bu kulüpten yapıldığı da gelen haberler arasında. 8,5 milyon euro gibi bir rakama çıkan Milan’ın 10 milyon euro’luk bir rakama kadar çıkacağı da konuşuluyor.

Kjaer’inde Serie A’da oynamaya sıcak bakması bu transfer ihtimalini de oldukça güçlendiriyor. Milan bir yandan bu parayı öderken bu ek olarak da şu anda kadrosunda bulunan Gustavo Gomez’i Fenerbahçe’ye önerdi. Beşiktaş’ın da bir dönem ilgilendiği oyuncuyu, geçen sezon Milan kadrosuna katmış ancak istediği verimi alamamıştı. Bu transfer gerçekleşirse, Fenerbahçe hem para kazanmış olacak hem de güçlü bir stoperi de takıma kazandırmış olacak.

Fenerbahçe için ortaya atılan son iddia ise oldukça dikkat çekici. Bir dönem Beşiktaş’ta forma giyen ve yüksek top kontrolü ile dikkat çeken orta saha oyuncusu Manuel Fernandes, yeniden Türkiye’ye dönebilir.

Orta sahada bu tip bir oyuncu arayan Fenerbahçe, Jose Sosa’dan olumlu bir haber alamayınca bu tip bir oyuncu için çalışmalarına başlamıştı. Beklediği haberi bu oyuncunun menajerinden aldı. Lokomotif Moskova’da forma giyen tecrübeli oyuncunun da Fenerbahçe’ye gelmeye sıcak baktığı da Fenerbahçe’nin gündeminde yer alıyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna