Aykut Kocaman, Valbuena’yı Ne Yapacak?

Süper Lig de ilk yarının son haftasında, konuk olduğu Konyaspor deplasmanından 1 puanla ayrılan Fenerbahçe, bir süredir devam ettirdiği galibiyet serisine de son vermiş oldu.  

Ligin başladığında Avrupa’dan elenen ve oldukça sıkıntılı bir performansa imza atan takım, doğal olarak eleştirilerin odak noktası haline geldi. Takım bir süre sahada istediği sonuçları alamayınca, taraftarda maçlara gelmez oldu.  

İlk yarının tam ortasında iç sahada alınan Kayserispor beraberliğinin ardından Aykut Kocaman’ın istifa edeceğine dair yorumlar yapılırken, 3 gün sonra hoca takımın başında idmana çıktı.  

Bu sürenin ardından ciddi bir toparlanma içine giren takım, üst üste galibiyetler aldı ve aslında Aykut Kocaman’ın oyun sistemini takım daha iyi algılamaya başladı. Sahada sabırlı bir oyunla ve teknik-taktik disiplinle yer alan Fenerbahçe, bunun meyvelerini de son zamanlarda almaya başladı.

Hocanın oyun sistemine de şu anda ters olan tek oyuncu ise Valbuena gibi duruyor. Bireysel yetenekleri çok fazla olan oyuncunun topu ayağında fazla tutmak istemesi ve takım oyunununda da pek işlevsel gözükmemesi ama ön alanda etkili olması, Aykut Kocaman’ın oyun planlarını biraz sekteye uğratıyor.

Böyle bir yıldız oynamadığı zaman şimdilik problem çıkarmıyor ama 2.yarıda bu devam ederse belli ki hocanın başına iş açacak. Aykut Kocaman da bunun bilincinde olduğu için şu anda elinde bulunan kadroyu dengede tutmaya çalışıyor.

Ligin 2.yarısında Fenerbahçe’nin diğer takımlara oranla daha az gol yiyeceği gibi bir tabloyla karşılaşabiliriz. Belki takıma takviye de gelebilir ama bunun olması için, başka denklemlerinde yerine gelmesi gerekiyor, ki bununda oldukça zor bir ihtimal olduğunu dile getirelim.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna