Başakşehir Büyüyor

Abdullah Avcı Stratejileri ve Yeni Sezon

Geçtiğimiz sezonu 2.olarak tamamlayan ve ondan önceki sezonda da aslında bu başarının ilk taşlarını atan Başakşehir, bu sezona da bomba gibi girecek gibi duruyor.

Takımın seyircisi olmamasına rağmen iyi futboldan ziyade artık iyi oyuncuları da takıma katab Başakşehir, dünya futbolunda önemli bir yer edinmiş olan Clichy’i takıma katarak önemli bir şşe de imza atmış oldu.

Transfer döneminin bitmesine uzun bir süre kalmasına rağmen kulübün diğer takımlara oranla sessiz sedasız bir şekilde lige devam etmesi anormal gibi gözükse de hamlelerni doğru yapan bir Başakşehir takımı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu sene de şampiyonluğun en büyük adaylarından olan Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ı yakından takip edeceğini düşündüğümüz takım, iç saha ve dış maçlarında da etkili oyununa devam edecektir. Başakşehir’in önündeki tek sıkıntısı ise 2 sezondur ciddi bir çıkış yakalayan Edin Visca ve özellikle Cengiz Ünder’in takımdan ayrılacağı yönünde olan haberlerin, takımın omurgasına zarra verip vermeyeceği konusu.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna

Bugün ortaya atılan iddiaya göre Clicy transferinin ardından İngiliz kulübünün temsilcileri Başakşehir’in genç yıldızı Cengiz Ünder için İstanbul’a gelecekler ve oyuncuyu almak için kulüp yetkilileriyle beraber masaya oturacaklar.

Şu anda konuşulan 10 milyon euro civarında bir rakama da Cengiz’in satılacağı konuşuluyor. M.City’de muhtemelen bu oyuncuyu alıp, başka bir Avrupa takımına kiralık olarak gönderip, 2 sezon sonra çok daha yüksek fiyatlara satacaktır. Bu noktada akıllara gelen soru şu oluyor; bunu neden Başakşehir yapamıyor? Bu sorunun da cevabı çok basit; çünkü kulübün Avrupa piyasa değeri oldukça düşük; bu da demek oluyor ki sözleşmesinde M.City yazan genç bir oyuncunun maliyeti zaten 20 milyon euro’dan aşağı olamaz.

Bununla beraber yine takımın önemli oyuncularından biri olan Edin Visca’nı n da Trabzonspor’a gideceği yönünde haberler, takımın gündemini oldukça meşgul etmeye başladı. Muhtemelen oyuncu Trabzonspor’la anlaşma sağlayacak. Transferin perde arkasından gelen haberlerde ise, Başakşehir’de bu oyuncuya karşılık Bordo Mavili ekibin satış listesinde olan Yusuf Yazıcı’yı kadrosuna katacak. Edin Visca kadar hücumda becerikliolan Yusuf’un tek sıkıntısı aynı orana savunmasına yardım edememesi durumu ancak Abdullah Avcı gibi bir teknik direktörün elinde bu sorunu da halledecektir diye düşünüyoruz.

Abdullah Avcı’nın da ligi oldukça iyi bilen bir teknik direktör olmasının yanı sıra teknik ve taktik konularda da kendini oldukça geliştirmiş olmasının bu sene de takıma katkı yapacağını bildiğimiz için, Başakşehir’le ilgili bu sene de olumlu şeyler konuşacağımız şimdiden söyleyebiliriz.

BONUS: PLUTON400 Bonus Kodu
Oyna