Belçika Lig 1 A’da Yeni Hafta

Belçika da geride bıraktığımız 11 hafta sonunda Club Brugge 30 puanla lider durumda yer alıyor. Liderin arkasından gelen Charleroi 22, Truiden 20, Antwerp, Anderlecht ve Mouscron ise 18 puanda yer alıyor.

Günün maçlarında Gent kendi sahasında Eupen’i ağırlarken, Mechelen de yine kendi evinde Lokeren’i ağırlayacak. Günün bir diğer maçında ise Charleroi Osstende deplasmanına gidecek.

Gent – Eupen

İki takımda ligin son sıralarından debeleniyorlar ve tak amaçları üst üste galibiyetler alıp, buradan kurtulmak. İki takımında özellikle savunma anlamında çok ciddi sıkıntıları var. Ev sahibi kendi sahasında avantajlı olsa da, iki takımda skor üretme anlamında başarılı olabilirler.

Mechelen – Lokeren

Ev sahibi yine diğer alt sıra takımları gibi ligin dibinden kurtulmaya çalışıyor ancak attığı golden çok yediği gol fazla olunca böyle bir sıkıntının içine girmiş oldu. Konuk Lokeren’de puan sıralamasında ev sahibinden daha da yukarıda olsa da, pek de umut veren bir tablo çizmiyorlar. Bu durumda da iki tarafa da gitme ihtimali olan karşılaşmada, gol üzerine yoğunlaşmak daha doğru olacak.

Oostende – Charleroi

Konuk ekip bu sene çok ciddi bir çıkış yakaladı ve zirve yarışını da devam ettiriyor. Ev sahibi ise ligin son sırasına demir atmış durumda ve buradan çıkması da oldukça zor olacaktır. Konuk ekip puan kaybetmek istemeyeceği haftada, fikstür avantajını da kullanıp kazanacaktır.

 

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna