Beşiktaş Günlüğü

Beşiktaş bir yandan Aboubakar krizini halletmeye uğraşırken bir yandan da diğer oyuncuların durumlarını dengelemeye uğraşıyor. Talisca’ya bir yıl daha takımda kalması için imza attıran ancak olası bir tekli gelmesi halinde satış hakları Benfica’da olan oyuncuyla ilgilenen kulüplerin fazla olması, Siyah Beyazlıları biraz tedirgin ediyor.

Şu anda yeni sezon için tatilde olan ancak kendisiyle İngiliz kulübü M.United’ın ilgilendiğini bilen ve Beşiktaş’tan aldığı ücretinde arttırılmasını talep eden oyuncu, maaşına zam gelmezse ayrılabileceğini yönetime iletti.

Durumdan haberdar olan Beşiktaş yönetimin şimdilik nasıl bir adım atacağı ise belirsizliğini koruyor. Olumlu yönde karar alacağını düşündüğümüz Beşiktaş yönetimi, muhtemelen kısa bir süre içerisinde de oyuncunun istediği rakama ulaşmasa bile oyuncuyla anlaşacaklardır.

Aboubakar konusu ise dün belirttiğimiz gibi Konfederasyon Kupası bitene kadar askıya alındı ancak dün oynanan Şili maçında oyuncunun iyi bir performans göstermesi Beşiktaş’ı sıkıntıya sokacak gibi duruyor. Bir yandan da yeni gelişmelere göre oyuncuya Fransa Lig takımlarından Rennes’te talip oldu.

Bugün ortaya atılan iddiaya göre de Fenerbahçe cephesi de bu oyuncuyla ilgilenmeye başlamış. Bildiğiniz gibi daha önce Fenerbahçe’nin Trabzonspor’dan kadrosuna kattığı Mehmet Ekici’yle ilgili iki kulüp bir süre oyuncunun transfer durumuyla ilgili sıkıntılar yaşamıştı. Muhtemelen Fenerbahçe’nin de bu atılımı bu transfer durumundan kaynaklanıyor.

Normal şartlarda Fenerbahçe’nin bu oyuncuyla ilgilenmesi belki aynı ligde mücadele eden iki takım için etik olmayabilir ama diğer Avrupa liglerinde de bu durum bazı takımlar arasında zaman zaman gerçekleşebiliyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna

Aboubakar’ın alternatifi için İngiltere’ye çıkarma yapan yönetimin Swansea’da forma giyen İspanyol Llorente için nabız yüklediği de gelen haberler arasında. Aboubakar’ın maliyetine göre yaşından dolayı çok daha uygun olan oyuncu, muhtemelen Beşiktaş’a gelmeye de sıcak bakabilir. Bu sezon Prömiyer Lig’de 33 maçta 15 gol atan oyuncu, Şenol Güneş’in de sistemine uygun bir oyuncu olacağı için, bu transfer durumu pek de olumsuz değil.

Geçtiğimiz sezonun en iyilerinden biri olan Oğuzhan Özyakup’la ilgili de İtalyan ekibi Roma’nın Beşiktaş’a ciddi bir teklif yapmak için hazırlandığı gelen haberler arasında. Roma’nı n deneyimli orta saha oyuncusu için 9 milyon euro’luk teklifi gözden çıkarıldığı, İtalyan basınının en çok konuşulan haberleri arasında yer alıyor. Beşiktaş’ın Oğuzhan için belirlediği rakam ise 12 milyon euro civarında bir tutar. Roma da bu oyuncuyu eğer gerçekten istiyorsa bu rakama rahatlıkla çıkabilir.

Tüm bu durumlar karşısında Şenol Güneş’in nasıl bir refleks göstereceği ise şimdilik bilinmiyor. Geçen sene de ligi şampiyon tamamlayıp, ardından takımın iskeletini koruyamayan yönetim aynı sıkıntıyla şu anda da karşı karşıya kaldı. Bunun temel nedeni de takımda kiralık oynayan oyuncuların fazla olması. Bir de oyuncular yüksek performans sergileyince normal olarak oyuncuya sahip olan kulübün ekonomik anlamda iştahı kabarıyor. Şenol Güneş’te her sezon kadroyu yeniden yapılandırmak zorunda kalıyor.

Bu durumun hem katkısı hem de olumsuz yönleri oluyor. Takımın yeniden bir bütünlük sağlaması zor olurken bir yandan da takımın yeni bir kimlik bulma arayışı takımın ana motorunun daha güçlü olmasını sağlıyor; çünkü yeni katılan oyuncuların yüksek performans göstermesi takımın direkt olarak dinamiğine etki ediyor.

Youwin Bonusları ile Kazandırıyor!
Yeni 600TL Bonus fırsatı ile kazanın!

Para Yatırma bonusları ve size özel yüksek hoşgeldin bonusu ile YOUWIN kazandırıyor!