Beşiktaş Günlüğü

Beşiktaş’ın yeni hedefiyle ilgili dün ufak bir giriş yapmıştık. Siyah Beyazlı takım, bonservisi Valencia’da olan İspanyol golcü Negrado’yla ilgileniyor.

Geçtiğimiz sene Prömiyer Lig ekiplerinden Middlesbrough’da forma giyen oyuncu, fena bir sezon geçirmemişti ancak oyuncunun yıllık maaşının yüksek olması nedeniyle bu sezonda oyuncuyu kiralık olarak başka bir takıma vermeyi planlıyor.

Beşiktaş’ta bunu fırsat bilerek oyuncuyla temasa geçti. Oyuncunun genel özelliklerine baktığımızda da bu ismin Beşiktaş’a fayda sağlayacak birisim olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Meksika’nın Tigres takımından kadrosuna katmak istediği Gignac’tan da henüz vazgeçmeyen Beşiktaş, bu oyuncunun kulübünden de haber bekliyor.

Trabzonspor’dan Yusuf Erdoğan’ın peşinde olan Beşiktaş, Bordo Mavili kulübün bu oyuncuyu Edin Visca takasında kullanamamasının ardından, oyuncuyla prensipte anlaşmaya vardığı da Beşiktaş’ın gündemini oluşturuyor.

ŞENOL Güneş’in de eski öğrencisi olan Yusuf’la ilgili yönetime olumlu yönde rapor verdiği ve bu transferinde birkaç gün içerisinde biteceği konuşuluyor.

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen ancak sakatlık problemleri nedeniyle takımdan Kamerunlu oyuncu Moting’den vazgeçen Beşiktaş, rotayı geçen sezon Fenerbahçe’de forma giyen Lens’e çevirdiği konuşuluyor.

Şu anda Sunderland’le beraber yeni sezon hazırlıkları içinde olan ve Sunderland’te bu seneyi geçirmek istemeyen Lens’in hocası da oyuncunun gitmesiyle ilgili yönetime rapor verdi. Gitmeden öncede orada oynamak istemediğini belirten ancak bonservis bedelinin yüksek olmasından dolayı transferi gerçekleştirilemeyen oyuncuya Beşiktaş, 2.çıkarmayı yapacak ve oyuncu için de kesenin ağzını açacak.

Beşiktaş’ın bir diğer uğraştığı konu ise geçtiğimiz sene UEFA Avrupa Ligi ilk maçında Fransa’da yaşanan olaylar nedeniyle UEFA’nın ceza verecek olması durumu. Konuyla ilgili itirazını yapan ancak UEFA yetkilileri tarafından kabul edilmeyen Beşiktaş savunması, UEFA son kararını verene kadar Siyah Beyazlı takımın canını sıkacak gibi duruyor.

Eğer hatırlayacak olursanız geçen sezon Fransa’da oynanan karşılaşmada, maçın başlamasına 5 dakika kala, Beşiktaş kale arkasındaki taraftarlar sahaya girmiş ve maç yaklaşık yarım saat geç başlamıştı. Ortaya atılan iddiaya göre de bunu gerçekleştirenlerin Beşiktaş taraftarı olduğu ileri sürülmüştü. Bu ceza onaylanacak olursa da Beşiktaş Avrupa’dan 1 yıl men cezası alması bekleniyor.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna