Beşiktaş Kazanıyor

Beşiktaş’ta geçtiğimiz sezonun en istikrarlı isimlerinden biri olan ve savunmada oldukça pozitif işler yapan Marcelo, Lyon’a satıldı.

Bildiğiniz gibi uzunca bir süredir Fransız temsilcisi oyuncunun peşindeydi ve taraflar bonservis konusundan anlaşamıyorlardı. Beşiktaş’ın 10 milyon euro fiyat çektiği savunma oyuncusu Lyon fiyatı 8,5 milyon euro’ya çıkarınca takımdan ayrıldı.

Aslına bakıldığında Şenol Güneş oyuncunun satılmasını istemiyordu ancak Aboubakar’ı artık takıma getiremeyecekleri anlayınca, forvet transferi için bütçe açması gereken Beşiktaş’ın bu şekilde bir hamle yapması da oldukça doğal oldu.

Pepe transferinin ardından savunmada oynaması beklenen ve bu oyuncuyu gönderen Beşiktaş, şimdi bu oyuncudan elde ettiği parayla muhtemelen çok kısa bir süre sonra forvet işini de bonservisiyle beraber çözecek duruma geldi.

Savunma konusunda da bir süre eldekilerle idare edeceğiniz düşündüğümüz Beşiktaş, kalan bütçeyle de kanat ve sonrasında da savunmaya yönelik bir hamle yapacaktır. Sonuçta geçen sezon 2 milyon euro’ya aldığınız bir oyuncudan bu şekilde kar elde etmek oldukça mantıklı bir durum.

Talisca konusunda da geri sayıma geçen Kara Kartal, oyuncunun bugün İstanbul’a gelmesini bekliyor ve eğer oyuncu bugün de İstanbul’a gelmezse işte o zaman Beşiktaş’ta işler karışacak. Bu oyuncunun alternatifine de bakan Siyah Beyazlı yönetim, Pepe’yi Beşiktaş’a getiren Jorge Mendes’ten yeni bir oyuncu için yardım istedi.

Geçtiğimiz sezon oldukça ciddi sayılabilecek bir ücretle Bayern Münih’e giden ancak bekleneni veremeyen oyuncu, bu sezon kadro planlamasında olmayabilir. Bunun üzerine oyuncuyla temasa geçmek isteyen yönetim, bugün Talisca’nın durumunu değerlendirecek ve rotasını da ona göre belirleyecek. Ayrıca ceza almasını da gündem de olan Talisca’nın böyle bir ceza karşısında da nasıl bir tepki vereceği merakla beklenen bir diğer konu.

Gökhan Töre’nin sakatlığının ardından da kanat oyuncusu için çalışmalarına başlayan Beşiktaş, bonservisi elinde bulunan ve 3 sezon terlettiği Schalke formasından ayrılan Kamerunlu oyuncu Moting’e ilk teklifi yaptı. İmza parasıyla beraber oldukça güçlü bir fiyatla oyuncunun kapısını çalan Beşiktaş yönetimi buradan olumlu bir haberler çıkabilir.

İki ayağını da oldukça etkili kullanan oyuncu 106 resmi maçta 22 gol ve 18 asistlik bir performansa da imza atarak Schalke’den ayrıldı.

Beşiktaş’ın gündemindeki bir diğer konu ise Tolgay Arslan. Bildiğiniz gibi oyuncuyu bir süredir Lazio kadrosuna katmak istiyor ancak Şenol Hocanın ihtiyacımız var dediği oyuncu için Beşiktaş ciddi bir bonservis bedeli bekliyor. İtalyan basınında konuşulan haberlere göre Lazio’nun oyuncu için ciddi bir rakamla masaya oturacağı konuşuluyor. Bu transferde eğer Marcelo da olduğu gibi gerçekleşirse, Beşiktaş’ın eli daha da güçlenecek anlamına geliyor. Bu da Ağustos’ta Kara Kartal’ın önemli isimleri buraya getireceğine dair önemi bir işaret oluyor.

BONUS: 300TL 'YE KADAR 100%
Oyna