Beşiktaş’tan Konya’yı da Geçti

Hafta arası oynadığı Şampiyonlar Lig maçında Porto deplasmanından 3-1’lik galibiyetle dönen Kara Kartal, bu zorlu deplasmanın ardından içerde ağırladığı Konyaspor karşısında da 3 puanı almayı başardı.

Bu karşılaşmanın öncesinde Beşiktaş’ın avantajlı olduğunu zaten dile getirmiştik ancak Kara Kartal’ın temposu normal olarak Porto maçına göre daha düşüktü. Bunun da bu şekilde olması normal.

Maça tahmin edeceğiniz gibi önde başlayan Beşiktaş, özellikle 3.bölgede oynayan oyuncularının yüksek top kalitesini kullanarak pozisyon yaratmaya çalıştı ve bunda da başarılı oldu. Porto’dan maçından sonra Konyaspor filelerini de havalandıran Cenk Tosun, Kara Kartal’ın can simidi olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Konyaspor tarafı ise bu hafta arası oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçının ardından bu deplasmanda da toparlanmasının oldukça zor olduğunu biliyorduk. Mustafa Reşit Akçay yönetiminde dün Beşiktaş’ın temposunu kaldıramayınca ve geçtiğimiz yıllara oranla da savunma anlamında daha çok sıkıntı yaşaması mağlubiyetin 1 numaralı sebebi oldu.

Bunun yanı sıra Beşiktaş’ta dün ilk kez ilk 11’de oynayan Medel’de stoper de Pepe’yle beraber kusursuz bir performans sergiledi ve muhtemelen Şenol Güneş bundan sonraki süreçte Şilili oyuncuyu bu bölgede daha çok kullanmaya başlayacaktır.

Yine dün sahada olmayan Oğuzhan Özyakup’un yerine oynayan Tolgay Arslan’ında orta sahada takımın pas alışverişlerinde doğru işler yapması da takım için yeterli oldu. Zaman zaman oyunu öne iterken pas tercihlerinde bencil olsa da, Konyaspor’un bu bölgede zayıf kalması oyuncunun bu işlerinin göze batmamasının ana nedeniydi.

Bundan sonraki süreçte Kara Kartal’ı bekleyen 3 önemli maç var. Bu hafta sonu Fenerbahçe ile oynayacak olan Beşiktaş, sonrasında Şampiyonlar Ligi’nde Leipzig ile ve son olarak da Trabzonspor ile karşılaşacak.

Bu karşılaşmalardan maksimum puanı hedefleyen Kara Kartal, özellikle bu hafta sonu şimdiye kadar çıkacağı önemli maçlardan birine çıkacak. Şenol Güneş her ne kadar Kadıköy de pek de olumlu bir karneye sahip olmasa da, şu ana kadar ortaya koyulan performanslara baktığımızda Beşiktaş’ın avantajının daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Tabii karşılaşmanın detaylarını daha sonra konuşacağız ancak iki takımında sahaya kazanmak için çıkacağını şimdiden dile getirmiş olalım.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna