Beşiktaş Raporu

Schalke maçı için ve bazı yatırım kaynaklarını genişletmek için Çin’e giden Beşiktaş oldukça yorucu bir yolculuğun ardından yolculuğu bitirdi. Bugün Schalke’yle karşılaşacak olan Kara Kartal’ın yorgunluk durumunu nasıl halledeceği ise şu anda bilinmiyor.

Bunun yanı sıra transfer etmek istediği Negredo konusunda girişimlerine başlayan Beşiktaş, Valencia’nın oyuncuya ödediği ücreti ödeyip, kiralık formülü içinde ekstra bir ücret ödemeyip bu işi çözmeyi hedefliyor.

İspanyol kulübe de gelen haberlere göre bu seçeneğe oldukça mantıklı bakıyor. Maaşının yüksek olması dolayısıyla oyuncuyu elinden çıkarmak isteyen Valencia’da bu işin bir an önce bitirmesini istiyor.

Geçtiğimiz sezon Prömiyer Lig ekiplerinden Middlesbrough forması giyen ve 39 maçta 10 gol 5 asistlik bir performansa imza atan Negredo’da Valencia’da forma giymek istemiyor. Tabii bu transferin perde arkasında bir de oyuncuya verilecek olan maaş konusu var. Eğer bu konuda da taraflar anlaşma sağlarsa, Beşiktaş İspanyol golcüyü her an İstanbul’a getirebilir.

Trabzonspor’lu Yusuf Erdoğan konusunda da girişimlerini devam ediyor. Trabzonspor’a yapılan 1.4 milyon euro’luk teklif kabul edilmezken, Beşiktaş’ta Şenol Güneş’in bu oyuncudaki ısrarı üzerine bu rakamı daha da yükselterek bu işi bitirmeyi hedefliyor.

Kanat oyuncusunun da Beşiktaş’a gelmeye sıcak baktığı ve Beşiktaş’ın bu transferin için ayrıca Veli Kavlak ve Aras Özbiliz gibi oyuncuları takasta kullanabileceği iddia edildi. Muhtemelen önümüzdeki haftaya kadar bu transfer de somut bir gelime olacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna