Beşiktaş ve Everton Arasında Cenk Düellosu

Bir süredir Beşiktaş’ın golcüsü Cenk Tosun’un Premier Lig ekiplerinden Everton’a gideceği konuşuluyor ve haberlerin gerçeklik payı günden güne artarken, aslında transfer durumu da bitti gibi gözüküyor.

İstanbul da bulunan Everton’lu yöneticilerin, Beşiktaş yönertim kurulu ile pazarlık yaptığı ve artık sona gelindiği de gelen haberler arasında. Henüz net bir haber çıkmamasının nedeni ise arada bulunan ufak tefek farklar. Muhtemelen bu konuda çok kısa süre içerisinde tamamlanacak. Bir transfer dönemi buralara kadar geldikten sonra buralardan geri dönmesi oldukça zor olur.

Tabii böyle bir gelişme yaşanırken, uzun süredir Cenk’in alternatifinin kim olacağı konusunda soru işaretleri vardı ve bu transfer sona yaklaştığı içinde bazı isimler teker teker gündeme gelmeye başladı.

Bu isimler arasında ön plana çıkan isim ise Nice’te forma giyen İtalyan golcü Balotelli. Sezon sonu anlaşması tamamlanacak olan oyuncuyu bu sene başında da gündemine alan ancak Şenol Hoca’nın vetosu üzerine bu girişimden vazgeçen Beşiktaş yönetimi oyuncuyu tekrardan gündemine aldı.

Tabii bu transfer gerçekleşirse, Beşiktaş için artıları olacağı gibi eksikleri de olacağı kesin. Bir kere disiplin konusunda çok ciddi sıkıntıları olan Balotelli muhtemelen burada da uslu durmayabilir ancak Kara Kartal’ın taraftarı bu tip oyuncuları her zaman sevmiştir ve sevmeye de devam edecektir. Bu sebepten dolayı da eğer bu transfer gerçekleşir ve  böyle bir uyum yakalanırsa, Beşiktaş’a faydalı olan bir adım atılmış olur ancak bu olmazda o zaman işler tersine döner.

Bu konuyla ilgili henüz zamanımız olduğu için oyuncuyla ilgili diğer ayrıntıları sonraya bırakabiliriz.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna