Beşiktaş ve Galatasaray Başlıkları

Beşiktaş’ta da hareketli saatler yaşanıyor. Bu sezon Süper Lig’I 4.olarak tamamlayan ve beklediğini bulamayan Siyah Beyazlı takım, Şampiyonlar Ligi bileti alamayınca ciddi bir sıkıntının içine girecekmiş gibi görünüyor.

Ligin sonlarına doğru takımın teknik direktörü Şenol Güneş ile ayrılacağı yönünde haberler çıkmış olsa da bununla ilgili yapılan spekülasyonlar çabucak bastırıldı. Şimdilerde ise Şenol hocanın yanına yerli bir yardımcı aranıyor. Adaylar arasında ön plana çıkan isim ise, Beşiktaş’ta bir dönem forma giyen Yusuf Şimşek.

Şenol Hoca’nın da onay verdiği genç teknik adam muhtemelen yeni sezon da kulübede olacak. Bunun yanı sıra Fikret Orman bir yandan da transfer çalışmalarını devam ettiriyor. Avrupa da önemli bir piyasası olan ve bu seneyi Wolfsburg’da tamamlayan oyuncuyle ilgilenen yönetim, bu sene ön alanda bu oyuncuyu kullanmak istiyor.

Bundesliga da bekleneni veremeyen oyuncu da ülke değiştirmeye sıcak bakıyor ancak maliyet konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Bunun için de bildiğiniz gibi Beşiktaş yönetimi çok kazanan oyuncularından indirime gitmesini isteyecek.

Bu tip çıkarımlardan dolayı Beşiktaş’ta bu sezon beklenmedik ayrılıklar yaşanabilir. Devre arasında Cenk Tosun’un yerine takıma katılan Love’dan da beklenen performansı alamayan Beşiktaş yönetimi, diğer oyuncuların yanı sıra bu oyuncundan da indirim talep edecek.

Tabii yaşları ilerlemiş olan oyuncuların bu tip bir hamle yapmasını biz pek beklemiyoruz. Furbol dönemlerinin sonuna gelen oyuncular başka bir kulüpte bu kadar para kazanamayacaklarını bildikleri için, geri adım atmayacaklardır. Bu durumda da Beşiktaş’ın bu oyuncuları zorla gönderme gibi bir şansları bulunmuyor. Yani oyuncu kadro dışı bırakılsa bile kulüp bu oyuncuların paralarını ödemek zorunda olacak. Bu durum da Beşiktaş’ı bu sene yıpratabilir.

Her ne kadar seneye Şampiyonlar Ligi’ne direkt olarak katılacak olsa da Galatasaray’da da benzer bir durum yaşanacak. Yeni Başkan Mustafa Cengiz’de bazı oyuncularından iyleştirme isteyecek gibi duruyor.

Güne yansıya ilk haberde ise Selçuk İnan’dan böyle bir şey talep edilmiş ancak oyuncu buna sıcak bakmamış ve deneyimli orta saha oyuncusu için Başakşehir devreye girmiş. Abdullah Avcı’nın ohun karakterine uyan bir dinamiği olan Selçuk’ta Başakşehir kervanına katılan bir diğer Galatasaraylı olabilir.

İki takımın orta saha için ortak bir adayı da bulunuyor. Alanyaspor’da forma giyen Emre Akbaba için nabız yoklayan iki takım muhtemelen Başkanlık seçimi sonuçlandıktan sonra Fenerbahçe’yi de yanına alacak ve bu 3 takımdan biri de oyuncuyu kazanacak. Gelen haberlere göre de oyuncunun tercihinin Beşiktaş’tan yana olacağı konuşulsa da, Alanyaspor’a kesenin ağzını açacak olan takım kazanacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna