Beşiktaş’a Yakın Plan

Lige pek de beklemediği gibi başlayan takımların arasında bir de Beşiktaş bulunuyor. Tabii bir yandan da UEFA Avrupa Ligi dinamikleriyle boğuşan takım ligde de pek istikrarlı bir görüntü sergileyemedi. Bunun basilica sebeplerinden biri olarak Talisca gösterilebilir. 

Geçtiğimiz son iki sezonda takımın ön alanda skor yükünü omuzlarında taşıyan oyuncu en krtik anlarda takımını rahatlatan oyuncu olarak ön plana çıkıyordu ancak bu sene takımdan ayrılması Beşiktaş açısından ciddi bir sıkıntıyı da beraberinde getirdi.

Bunun yanı sıra da forvet konusunda giden oyuncuların ardından beklenen verimi bir türlü alamayan takımın hem iç sahada hem de dış sahada skor üretme anlamında problemler yaşaması oldukça normal. Bir başka ve önemli bir sebep ise takıma geldiği günden bu yana savunma ve orta alan arasında köprü gibi işleyen Hutchinson’un uzun süredir sakatlığı nedeniyle ortalık olmaması da Beşiktaş’ın ana problemlerinin başında geliyor. Bu aradan Kanadalı oyuncunun takıma ne zaman geri geleceği henüz belirsizliğini koruyor.

Milli takım arasından sonra ise merak edilen tek konu yeni transfer Adem Ljajic’in Beşiktaş’a ne getireceği ve eğer bu aşı da tutmazsa Siyah Beyazlı takımı da zor günlerin beklediğini belirtmek gerekiyor.

Milli takım arasının ardından iç sahada Yeni Malatya sonrasında Fenerbahçe deplasmanına gidecek olan takım arada da UEFA Avrupa Ligi maçı oynayacak. Sonrasında ise içerde ligin güçlü ekiplerinden Kayserispor’u ağırlayacak. Bu anlamda bakıldığında Beşiktaş’ın da işinin oldukça zor olacağını söylemek mümkün olur.

Tabii Şenol Güneş’in kredisinin fazla olması en azından Fenerbahçe kadar sıkıntı yaratmayacaktır ama takım özellikle Fenerbahçe deplasmanından olası bir galibiyetle çıkarsa ligin bu zamanına önemli bir damga vurmuş olacaktır. Bir kere Fenerbahçe’de ki taşları yerinden oynatacak bir durum olacaktır.

Muhtemelen milli takım arasını oyun gücünü geliştirmek için kurgulayacak olan Şenol Hoca, Ljajic’I takımın son haline monte edip kadroyu da yeniden şekillendirecek. Burada da muhtemelen Oğuzhan Özyakup’la ve oyuncu arasında bir tercihte bulunmak zorunda kalacak. Atiba’nın ne olacağının belirsiz olması orta sahadaki savunma kurgusunda Tolgay ve Medel’in oynaması anlamına geliyor. İlerde de bu nedenle iki oyuncudan biri maç durumuna göre rotasyona takılacaktır. Bu süreçle ilgili de ilerleyen zamanlarda daha net bilgiler vereceğiz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna