Beşiktaş’ın Orta Sahası Çıkışta

Geçen sezon Süper Lig’i şampiyon olarak tamamlayan ve UEFA Avrupa Ligi’nde de yarı finalin kapasından dönen Siyah Beyazlı takımın kadrosunda bulunan oyuncuların bireysel performanslarında da çıkışta olmaları Avrupa’daki takımların iştahını son dönemde ciddi olarak kabartıyor.

Geçen sezon rotasyon oyuncusu olan ancak forma giydiği dönemde oldukça başarılı işlere atan ve bu senenin başında da yine beklediği süreyi alamayan ancak süreç ilerledikçe Oğuzhan’ın yerine daha çok kadroda şans bulmaya başlayan Tolgay Arslan’a Premier Lig ekiplerinden Tottenham’ın yakından ilgilendiği basında sıkça yer almaya başladı.

Her ne kadar Siyah Beyazlı takım Süper Lig’de pek de istediği sonuçları alamayıp, Şampiyonlar Ligi’nde yoluna çok daha pozitif bir şekilde devam ediyor olsa da, orta sahada son dönemde Atiba’nın partnerliği konusunda iyi işlere imza atan Tolgay, muhtemelen bu çıkışını oynadığı sürece devam ettirecektir.

Sadece bu bölgede yarıştığı isim olan Oğuzhan’ın rakip olarak güçlü bir isim olması zaman zaman Tolgay’ı yine kulübeye çektirebilir ancak savunma ağırlığı milli oyuncu olan Oğuzhan’a oranla çok güçlü olan orta saha oyuncusunun en büyük şansının bu olduğu da konuşuluyor.

Son oynanan Göztepe karşılaşmasında da oldukça etkili bir performansa imza atan Tolgay, bu çıkışına devam ederse muhtemelen devre arasında transferi gündeme gelecektir.

Bu ismin yanı sıra bu sene hem Beşiktaş’ta attığı gollerle hem de milli takımda attığı gollerle yine ciddi bir performans artışı yaşayan Cenk Tosun’da Avrupa piyasasının iştahını kabartıyor. Özellikle Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı oyun ve attığı gollerle dikkat çeken oyuncuyla yine Premier Ligi temsilcileri yakından ilgileniyor. Zaten eğer hatırlayacak olursanız transfer sezonunun bitimine kısa bir süre kala C.Palace oyuncuyla ilgili teklifte bulunmuş ancak bu durum Beşiktaş’ta yaşanan golcü sıkıntısı dolayısıyla kabul edilmemişti.

Devre arasında da yine Cenk’in gitmesi gündeme gelecektir ancak hem Beşiktaş’ın Avrupa yolculuğunun devam edecek olması hem de ligde şampiyonluk iddiasının olması sebebiyle bu transfer bu arada gerçekleşmese de sezon sonunda Cenk’in de Avrupa’ya gitmesine kesin gözüyle bakılıyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna