Beşiktaş’ta Mutlu Son

Uzun süredir peşinde olduğu Portekizli oyuncuyla anlaşma sağlayan Kara Kartal, oyuncuyu dün gece sabaha karşı İstanbul’a getirerek büyük bir iş başardı.

Transfer görüşmelerinde PSG takımıyla da ciddi bir yarışın içinde olan ancak sonrasında Franszı temsilcisinin aradan çekilmesiyle, oyuncuyla tekrardan görüşmelere başlayan Kara Kartal’ı yöneticiler dün gittikleri Lizbon’dan elleri boş dönmediler.

Bu transferler savunmayı bir hayli kuvvetlendiren Beşiktaş’ta şimdi çözülmesi gereken tek problem hücum hattına yapılacak olan transfer oldu. Şu anda Marcelo ile beraber tandemde oynaması beklenen oyuncu muhtemelen savunmanın yeni lideri olacak. Geçen sezon Barcelona’dan takıma katılan Adriano’yu da düşündüğümüzde Beşiktaş’ın savunma anlamında sıkıntısı çözülmüş durumda.

Oyuncuyla 34 yaşında olmasına rağmen yapılan 2 yıllık kontrata tepkiler gelse de, böyle bir oyuncunun maliyeti de ancak bu kadar olur. Oyun bilgisi oldukça yüksek olan Pepe, çabuk ve hamleleri oldukça yerinde bir oyuncu olmakla beraber, baskı oyunlarında da orta alana gelip sık sık pas organizasyonunu da düzenleyebilen bir seçenek oyuncusu olarak da ön plana çıkıyor.

2 sezon önce Real Madrid’in Barcelona ile oynadığı La Liga maçında Jose Mourınho oyuncuyu ön libero oynatmış ve oldukça da verim almıştı. Bu anlamda da bakıldığında Şenol Güneş’in seçeneklerini arttırmış olması, takımın yararına olacaktır.

Aboubakar konusunda hala somut bir gelişme olmaması ve oyuncunun İstanbul’da ki eşyalarını toparlattırması artık bu transferin kapandığını gösterse de Beşiktaş bu işten vazgeçmeyecek gibi duruyor.

Forvet oyuncusu konusunda da Aboubakar konusunda gelişim yaşamayınca rotayı M. City’de forma giyen Bony’e çeviren Beşiktaş, bu oyuncuyu önce bonservisiyle eğer başaramazsa da kiralama formülüne giderek kadrosuna katmaya çalışacak.

Fenerbahçe’nin de kadrosuna katmak için ikna turlarına çıktığı Bony’nin bonservis bedeli şu anda 20 milyon euro civarlarında. Bu nedenle de iki takım kiralama formülüne gitmek isteyecek.

Bu haberle beraber normalde dün takımlar beraber antrenmana çıkması beklenen Talisca’nın gelmesine rağmen idmana çıkmaması acaba gidecek mi sorularını da beraberinde getirdi.

Oyuncu kamp çalışmaları başlamadan yönetimden yıllık ücreti için zam istemiş ancak Beşiktaş’ta içinde bulunduğu mali durumlardan dolayı bu teklifini geri çevirmişti.

Bildiğiniz gibi Man United oyuncuyla ciddi olarak ilgilendiği açıklamış ve Mourinho’da Talisca’yı takımda görmek isteyeceğini dile getirmişti. Talisca’nın sözleşmesinde 25 milyon euro’ya serbest kalır maddesini kullanmak isteyen United, şu ana kadar net bir hamle yapmasa da ligin başlamasına kısa bir süre kala bu hamleyi gerçekleştirebilir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna