Beşiktaş’ta Rotasyon Sıkıntısı

Geçen seneyi şampiyon tamamlayarak bu sene hem Şampiyonlar Ligi’nde hem de  ligde iyi sonuçlar almaya çalışan Siyah Beyazlı takım, ligde pek de iyi günler geçirmiyor.

Bunun tam aksine Şampiyonlar Ligi’nde ise yoluna kayıpsız bir şekilde devam eden takım, bir türlü bu iki lig arasında dengeyi sağlayamıyor. Bunun nedeni ise Şampiyonlar Ligi’nde sahaya çıkan takımın çok daha iyi işlere imza atıyor olması.

Söz konusu ligde döndüğümüzde ise muhtemelen ligde oynamayan oyuncular, bunu artık problem etmeye başladılar ve henüz basına yansımayan bir durum olsa da, maçları izlediğimizde özellikle sonradan oyuna dahil olan oyuncularda ciddi bir moral bozukluğu varmış gibi duruyor.

Transferin son döneminde kadroya katılan İspanyol oyuncu Negredo, şu ana kadar oynanan karşılaşmalarda henüz golle tanışmamış olması ve gol yükünün de şu ana kadar Cenk ve Babel üzerinden gitmesi takımın durumunu daha da sıkıntılı hale getiriyor.

Bunun yanı sıra yine transferin son günlerinde takıma dahil edilen Lens’inde üretkenlik anlamında ortaya pek de başarılı sonuçlar çıkaramaması, yine takımın durumun ciddi derecede etkiliyor ve etkilemeye devam edecektir.

Bunun diğer liglerde de örneklerini çok sık bir şekilde gördük. Muhtemelen takım Şampiyonlar Ligi’nde gidebildiği yere kadar gidecektir ancak ligde artık kazanamaması takımın üzerinde bir alışkanlıkta yaratabilir ve bu durumdan da çıkmak zor olacaktır.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna