Beşiktaş’ta Şenol Güneş ve Fikret Orman Düellosu

Sezonun bitimine 2 maç kala Beşiktaş’ın şampiyonluğu haricinde başka birçok şeyde konuşulmaya başlandı. Özellikle sezon içinde de takımın teknik direktörü Şenol Güneş ve Başkan Fikret Orman arasında bazı gerginlikler olduğu ve sezon sonunda hocanın Türkiye A Mili Futbol Takımı’nın başına geçeceği yönünde haberler ara ara basına servis edildi.

Konuya dair açıklama getiren Başkan Fikret Orman, böyle bir durumun olmadığını ve Şenol Güneş’in sözleşmesinin 1 yıl daha devam ettiğini açıklarken, Şenol Hoca’nın kulüpte oldukça mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

Şenol Güneş’le ciddi bir istikrar yakalayan ve bu sezon Avrupa Ligi’nde Çeyrek Final oynayan Kara Kartal’da böyle bir durumun olması halinde muhtemelen işler oldukça karışır. Teknik direktör Şenol Güneş’inde çalışılması kolay bir hoca olduğunu kimse söylemiyor ancak ligin dinamiklerini bilen bu kadar iyi antrenörün bulunması o kadar da kolay değil.

Bunun örneğini Galatasaray ve Fenerbahçe’de fazlasıyla görüyoruz. Sezon başından beri teknik direktör problemi yaşayan iki kulüpte de takımı bir sonraki sezon kimin çalıştıracağı belli değil. Bu nedenle de takımın transfer durumuyla ilgili bazı haberler çıksa da, teknik direktörün gitmesi halinde her şey baştan başlayabilir.

Bu hafta sonunda Gaziantepspor’u yendiği takdirde sezonu şampiyon olarak tamamlayacak olan Beşiktaş, Gaziantepspor deplasmanında olsa bile yalnız kalmayacak. Beşiktaş yönetiminin ricası üzerine tüm tribünü Kara Kartal’a gönül veren taraftarlara açacak olan Antep yönetimi muhtemelen kendi seyircisi olmasa da, bu sene taraftar rekoru kıracak. Beşiktaş’ta yolun ucunu gelmişken sezonun en önemli maçında gerekeni yapacaktır.

Önümüzdeki sene takımda kalıp kalmayacağını belli olmayan Talisca’dan da olumlu haberler veren Beşiktaş yönetimi, oyuncuyla sözleşmenin uzatıldığını da duyurdu ancak Aboubakar’ın durumu henüz netliğe kavuşmadı. Talisca’nın da sözleşmesiyle ilgili detaylar servis edildiğinde bizde sizlerle paylaşacağız.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 200%
Oyna