Beşiktaş’tan Haberler

İspanya da hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, dün Real Valladolid ile oynadığı hazırlık maçından 2-2’lik beraberlikle ayrılırken, takımın oynadığı futbolda diğer takımlara oranla çok daha iyiydi.

Karşılaşmanın ilk 15 dakikalık döneminde oyuna geçen sene olduğu gibi adapte olmayan Beşiktaş, 1-0 geriye de düştü.

Oyuna sonradan adapte olan Kara Kartal, 2.yarıda oyuna daha da ağırlığını koyarak önce Mustafa Pektemek ile önde geçerken, sonrasında da Oğuzhan’ın golüyle öne geçse de, son 10 dakikaya girilirken bir gol daha yiyerek maçı berabere bitirdi.

Takımla beraber yeni yeni çalışmalara başlayan Talisca’nın yine geçen seneki gibi formda olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz ancak Ouğuzhan’ın oyna girdikten sonraki katkısı gözle görülür bir şekildeydi ve maestro bu sene de Beşiktaş’ı orta sahada toparlayacak bir isim olarak ön plana çıktı.

Tabii Beşiktaş’ta savunmada hala bir sıkıntı var. Yapılan hazırlık maçında da bu net bir şekilde görebildik. Her maçta gol yiyen Kara Kartal’da dün oynamayan Pepe, tabii ki Beşiktaş’a katkı sağlayacaktır ancak sadece Pepe ile olacak bir iş olmadığını da belirtmek gerekiyor. Dün oynayan Mitrovic’in de iyi bir görüntü çizdiğini söyleyebiliriz ancak zaman zaman rahat tavırları ve rakiple olan mücadelelerinde sert olmayışı özellikle deplasmanlarda Beşiktaş’ı zorlayacaktır.

Beşiktaş kadrosuna katmayı düşündüğü Negroda için de çalışmalarını devam ettiriyor. Bu konuyla ilgili acele etmek istemeyen yönetimin biraz daha beklemek istediği de biliniyor ancak Negredo’da konusu da oldukça sıcak. Bir yandan da Çin de forma giyen Burak Yılmaz’la ilgili de Trabzonspor’un hamlelerini bekleyen Beşiktaş’ın, Bordo Mavililerin buradan olumsuz bir haberle dönmesi sonrasında, rotayı Burak Yılmaz’a da çevireceği konuşuluyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna