Beşiktaş’tan Hangi Maçta Oynar?

Şampiyonlar Ligi’nde grup maçlarının tamamlanmasına 1 maç kala grubundan lider çıkmayı garantileyen Beşiktaş, Avrupa da iştahları kabartan bir oyuna imza atıyor.

Bu durum her anlamda Beşiktaş için ne kadar önemli olursa olsun, takım lige döndüğünde işler değişiyor.

Bu da doğal olarak değerli bulunmuyor; çünkü takım her hafta zirveden bir adım daha uzaklaşır hale gelmiş durumda. Eleştiriler genel olarak döndüğü çember ise oyuncuların artık maç seçiyor ve duruma göre oynuyor olması. Belki çok daha önce yazdığımız yorumlarda bunun bu şekilde olmadığını savunabilirdik ancak gelinen noktada görüyoruz ki, Beşiktaşlı oyuncularda böyle bir durum var gibi görünüyor.

Bu hafta Yeni Malatyaspor deplasmanına konuk olan takım maçı şut atamadan bitirdi. Normal olarak da üç gün önce takımı Porto maçında makine gibi izleyen seyirci, üç gün sonra takım değişince bunda bir problem aramış oluyor.

Beşiktaş’ın açıkçası bunu değiştirmesi artık bu saatten sonra zor olur. Takımın devre arasına kadar en az puanla süreci atlatıp mental olarak dinlenmeye geçmeleri gerekiyor. Bu kadar zorlu bir fikstürden sonra oyuncu bazında bu tir değişikliklerin olması oldukça normal gelmesinin yanı sıra puan anlamında geriye düşmek pek tatmin edici bir durum gibi gözükmüyor ancak ligin ilk yarısının bitimine kadar durumun Beşiktaş adına bu şekilde gelişeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna