C ve D Gruplarında Son Maçlar

C Grubu’nda Fransa’nın 6 puanla lider olduğu grupta, Danimarka 4 puanda yer alıyor ve iki takım bugün oynanacak olan karşılaşmada bir üst tur için sahaya çıkacaklar. İki takıma da beraberliğin yettiği bu karşılaşmada, kontrollü oyun ön planda olacaktır. Grup macerasını buraya getiren bu iki takımın macera arayacaklarını sanmıyoruz.

Kadro anlamında her ne kadar Fransa rakbine oranla ağır basıyor olsa da, atak olgunlaştırma ve bunu olumlu şekilde bitirme konusunda Danimarka’nın iyi olduğunu biliyoruz. Bu nedenle kritik bir mücadele bizleri bekliyor.

Maçın genelinde iki takımda arka alanında pozisyon vermek istemeyeceği için ilk yarıda golsüz eşitlik ön plana çıkıyor; çünkü bir takımın gol yemesi halinde çıkarması oldukça zor olabilir.

Grubun diğer karşılaşmasında ise Avustralya ve Peru karşı karşıya gelecek. Peru’nun artık Rusya’da oynayacağı son karşılaşma olacağından rakibine oranla çok daha rahat çıkacağı karşılaşmada, bu durumu Avustralya eğer iyi kullanacak olursa rakibini geçebilir. Bunun tam aksine Peru’da rakibi kazanmak zorunda olacağı için boşluklar yakalayabilir ve bunları değerlendirirse maç skor anlamında yukarıya çıkar. Bu senaryolardan 2.olan biraz daha mantıklı gelse de Fransa – Danimarka mücadelesinde ortaya çıkacak sonuç bu karşılaşmaya doğrudan etki edecek.

Bir diğer Grup mücadelesinde İzlanda – Hırvatistan, Nijeya – Arjantin karşılaşmaları oynanacak. Burada gecenin beklenen karşılaşması da Nijerya ve Arjantin arasında geçecek. Hırvatistan’ın 6 puanla son 16’ya kalmayı garantilediği bu grupta Nijerya’nın 3, Arjantin ve İzlanda’nın da 1’er puanı bulunuyor, ki 1 puanlı 2 takımdan gruptan çıkma şansları var bu grupta işler oldukça karılık durumda. Izlanda ve Arjantin eğer rakiplerini yenecek olurlarsa puan eşitliği söz konusu olacak ve averaj konusunda İzlanda’nın önde olması Arjantin’in işini zora sokuyor. Bir de Arjantin bu durumu düzeltiyor olsa bile kart konusunda sıkıntılı bir durumda

Hırvatlar grup sürecini tamamladıkları için bu karşılaşmada kadro anlamında revizyona gidebilirler, Bu da İzlanda’nın işini kolaylaştırabilir, ki bu durumu kullanacak potansiyellerinin olması takım adına önemli bir durum. Nijerya ise Arjantin karşısında avantajlı durumda. Bir kere takım halinde çok daha iyi durumdalar ve moralsiz rakipleri karşısında adlarını bir üst tura yazdırabilirler. Burada asıl sıkıntı Arjantin. Kadro anlamında turnuvanın bu yetenekli oyuncularının buluştuğu bu takımın şu ana kadar istenilen pozisyona gelememiş olmaları ve çok ciddi eleştiriler almaları zaten genetiği bozuk olan takımın durumunu iyice bozdu. Bunun yanı sıra bu turnuvada çok şeyler beklenen Messi’nin de şu ana kadar hayal kırıklığı yaratmış olması da Arjantin’i ciddi anlamda etkiledi.

Bugün tüm bu eleştirilere cevap vermek üzere sahaya çıkacak olan Messi, bir anda tüm olumlu okları kendine ve dolayısyla da takımına çevirebilir. Açıkçası Arjantin’in şov yapması bekleniyor. Tüm bu dinamikler bir araya geldiğinde bugün terazinin ağır gelen kısmında Arjantin ve İzlanda olacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna