Derbi Haftası

Süper Lig’in 14.haftası önemli bir derbiye sahne olacak ve bu derbi ev sahibi Beşiktaş açısından çok önemli. Tabii Galatasaray için de önemli bir durumu var ama Beşiktaş bu karşılaşmada puan kaybederse o zaman, zirveyle arasındaki puan farkı iyice açılacağı için, bu takımın üzerinde ekstra bir sıkıntı yaratabilir.

Bir yandan da Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam edecek olan Kara Kartal’da lig, kupa ve Avrupa arenası biraz fazla gelebilir. Bu durumdan kurtulmak içinde takımın bu karşılaşmadan mutlaka 3 puanla ayrılması gerekiyor.

Son zamanlarda Beşiktaş’ta en fazla eleştirilen taraf, takımın Şampiyonlar Ligi’nde iyi oynarken, lig de sıkıntılı bir performansa imza atması oluyor. Bu da oldukça normal olarak yorumlanabilir. Takım Avrupa sahnesinin ardından, ligde oynadığı maçların çoğunda konsantrasyon problemi yaşıyor.

Bunun nedenini ise şu şekilde açıklayabiliriz; Şampiyonlar Ligi’nde yer alan takımların oyun kültürünün ve oynama becerilerinin yüksek olması ve atmosferin oyuncu sahada beslemesi sonucunda, ortaya çıkan bütünlük izleyen ve izleten arasında daha besleyici bir unsur oluşturuyor. Takım lige döndüğünde ise oynadığı oyundan keyif almıyor ve bu da oyunun tüm dinamiklerine yansımış oluyor.

Bu hafta özelinde ise, Beşiktaş’ın maça konsantrasyonun çok fazla olacağını zaten biliyoruz. Hem bir derbi olması hem de rakibin lider olması, takımının bu bütünlüğü yakalamasını kolaylaştıracaktır.

Galatasaray cephesi ise hem liderliğini korumaya hem de artık kazanamadığı bir büyük maçı kazanmak için sahaya çıkacak. Tudor’un takımın başına geldiği günden bu yana derbi niteliğindeki hiçbir karşılaşmadan puan çıkaramaması takımı ciddi derecede etkiliyor. Ortaya konulan oyun anlamında derbilerde sıkıntı yaşayan Galatasaray’ın bu mücadelede de sıkıntı yaşayabilme durumu fazla gibi görülüyor.

Beşiktaş’ın daha avantajlı olacağı karşılaşmada, Beşiktaş maçın mutlak favorisi olacaktır ancak iki takımın da hücum yönündeki zenginliklerini düşünecek olursak, ki bu yanlış olmaz sahada skora katkı yapan iki takımı izleyeceğiz.

BONUS: 300TL 'YE KADAR 100%
Oyna