Derbide Souza Güldürdü!

Spor Toto Süper Lig’in 28.haftasında sahasında ağırladığı Fenerbahçe’ye mağlup olan Galatasaray çok ciddi bir yara aldı. 90 dakikası sessiz geçen karşılaşmada 90.dakikada Souza’nın attığı kafa golüyle rakibini yenen Fenerbahçe’de aldığı bu 3 puanla neredeyse tüm buzları eritti dersek yanılmış olmayız.

Karşılaşma öncesi her ne kadar Galatasaray’ı kendi saha ve seyircisi önünde avantajlı olduğunu söylemiş olsak da, bugün oynanan karşılaşmada gördük ki, Galatasaray’da birçok şeyin değişmesi ve değişirken de kökten değişmesi gerekiyor. Maçın sadece 2.yarısının bir bölümünde Fenerbahçe baskı yapan Galatasaray, bu baskısını yaparken de rakibini ciddi olarak rahatsız etmedi.

Tudor’la beraber bir ivme yakalanması beklenirken, işlerin tam tersi gitmesi muhtemelen Galatasaray’da yakın bir zamanda başka dinamiklerin olacağının da göstergesi. Artık lideri yakalama şansı kalmayan ve 2.olan Başakşehir’le de arasındaki puan farkı 8 olan Sarı Kırmızılı takımın artık işi oldukça zor; çünkü Fenerbahçe’ye de bu maçın verilmesinin ardından puan farkı 4’e çıktı.

Ligde de neredeyse tutunacak bir dalı kalmayan Galatasaray’ın bundan sonraki rakibinin de Trabzonspor olması, Sarı Kırmızılı takım için ayrı bir handikap; çünkü arkadan gelen Bordo Mavili takımın performansı ve ortaya koyduğu oyunun Galatasaray’a göre çok daha iyi durumda olması ilerleyen süreçte Sarı Kırmızılı takımın daha da aşağılara ineceği anlamına gelir. Bu yüzden takımın biten motivasyonunu nasıl toparlayacağını hep beraber göreceğiz.

Fenerbahçe ise bu deplasmanda yaptığı en iyi şey olan savunma oyununu oynayarak ve bulduğu en net pozisyonu da gole çevirerek kazanmayı bildi. Bir yandan da Türkiye Kupası’nda final kovalayan Sarı Lacivertli takımın, arasında 4 puan bulunan Başakşehir’i de yakalaması, takım için bu sezon başarılı bir sezon anlamına gelecek, ki muhtemelen de Sarı Lacivertli takım adına artık hedeflenen amaçta bu olacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna