Dev Derbinin Senaryoları

Süper lig’de 26.haftanın merakla beklenen karşılaşmasında Fenerbahçe kendi sahasında Galatasaray’ı konuk edecek.

Ev sahibi Fenerbahçe açısından oldukça önemli olmasını beklediğimiz karşılaşmanın iki takım içinde ayrı ayrı dinamikleri var. Bu durumlar da muhtemelen maçın olası senaryosuna doğrudan etki edecektir.

İki Beşiktaş maçıyla başlayan seride oldukça sıkıntılı bir sürece imza atan Fenerbahçe cephesi, her ne kadar geçen hafta Yeni Malatyaspor karşılaşmasından galibiyetle ayrılmış olsa da, moral anlamında pek iyi değiller. Takımın tutunduğu tek dal, bu maçı kendi sahasında oynayacak olması. Taraftarın da muhtemelen yoüun ilgisinin olacağı bu karşılaşmada, Fenerbahçe bu gücü arkasına alıp oynamayı isteyecektir.  

Bir de Fenerbahçe için asıl önemli konuların başında Aykut Kocaman’ın oynattığı oyun sistemi geliyor. Sezon başından beri system olarak eleştirilerin hedefi olan Kocaman’ın oyun planı bu mücadele tutmayacak olursa muhtemelen başına iş alacak.

Tam da bu noktada konuyu Galatasaray’a bağlamak gerekiyor. Bu tür oyunları oldukça iyi bilen deneyimli teknik direktör Fatih Terim, muhtemelen maçın başlamasıyla beraber, ön alanda baskı yaparak oyuna başlayacaktır. Buradan da eğer bir golle çıkacak olurlarsa, Fenerbahçe’nin başına dert açabilirler.

Bu nedenle de maçın olası senaryosu ilk 15 dakikalık dilimde belli olur. Bu 15 dakikalık dilimde kendi oyun üstünlüğünü kabul ettiren takım, muhtemeln geceyi avantajlı olarak bitiren taraf olacaktır.

Kazanmak isteyen iki takımın, şampiyonluk yarışında puan kaybetmeye niyeti olmayacağı için, bu durum doğrudan oyuna yansır. İki takımın da skor üreteceği bir mücadele bekliyoruz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna