Dünya Kupası Avrupa Elemeleri

I Grubu

Cumartesi Günü de Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde D, G ve Türkiye’nin de yer aldığı I Grubu’nda takımlar sahaya çıkıyor.

Türkiye’nin bulunduğu I Grubu’ndan başlayacak olursak, bu grupta lider Hırvatistan ve İzlanda 13’er puanla ciddi bir avantajın sahibi oldular ancak Türkiye ve Ukrayna’nın 11’er puanla bu iki takımı takip etmesi bu grubu diğer tüm gruplara oranla çok daha başka bir seviyeye koyuyor.

Ukrayna – Türkiye

Hemen hemen bulunduğu her aşamada bu tip karşılaşmaları oynamaya alışkın olan Türkiye’nin açıkçası tek avantajı da bu. Bunun dışında ne oyun olarak ne de kadro olarak ev sahibine karşı bir avantajı bulunuyor.

Ev sahibi Ukrayna iç sahada oldukça verimli oynayan bir takım ve oyun akılları da oldukça yüksek. Bu nedenle Türkiye’nin oldukça dikkatli davranması gerekiyor. Türkiye’nin bir diğer durumu ise teknik direktör değişikliğine gitmesi ve bu durumunda takıma yararlı mı yok zararlı olduğunu hep beraber göreceğiz. Rumen teknik adam Lucescu’nun kısa sürede takımı toparlama şansı oldukça az ancak uzun süredir Mili maçlara davet edilmeyen ancak Lucescu’nun gelmesiyle yeniden takıma den Emre’nin ve Arda’nın formu belirleyici olacaktır.

Türkiye’nin neredeyse son şansı olacak bu mücadeleden galibiyetle çıkılması halinde o moralle Hırvatları da Türkiye’de geçme şansı oldukça yüksek ancak tersi bir durum olursa o zaman Türkiye Dünya Kupası’nda olmayabilir. Tabii aynı şeyler Ukrayna içinde geçerli ve avantajlı olan da onlar. Karşılıklı gol için uygun bir mücadele olacaktır.

Hırvatistan – Kosova

Hırvatlar iç sahada kazanmak için yeterli olan donanıma sahipler ve buradan 3 puanla ayrılacaklardır. Ev sahibi fikstür avantajını değerlendirir.

Finlandiya – İzlanda

Konuk ekipte Ukrayna – Türkiye maçından skoru bekleyeceği için ve kendini kritik bir pozisyona sokmamak adına buradan puansız ayrılmayı düşünmüyorlardır. İlk yarı alt tercihi karşılaşma için oldukça uygun olur. İzlanda karşılaşmayı kilitleyecektir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna