Dünya Kupası Avrupa Elemeleri E Grubu

Polonya’nın 19 puanla lider olduğu bu grupta, Karadağ ve Danimarka 16’şar puanı. Bu da demek oluyor ki, oynanacak 2 maç öncesi bu grupta tam 3 takım, Dünya Kupası vizesi için mücadele edecek.

Grubun diğer takımlarının da artık herhangi bir şansı kalmamış durumda. Bu grupta yarın oynanacak olan mücadelelerde;

Ermenistan – Polonya

Grubun zayıf takımı Ermenistan’ın Rusya için bir şansı kalmadığından dolayı, Polonya fikstür avantajını kullanıp, 2018 şansını daha betimlemek isteyecektir. Bunun yanı sıra iki takımın arasında bulunan kadro farkından dolayı da konuk ekip maçın favorisi olacaktır. Polonya bu mücadeleyi kazanırsa, bundan sonraki karşılaşmada da kendi sahasında rakibi Karadağ’ı ağırlayacak ve bu mücadelede ev sahibi olmasının avantajını fazlaca kullanmak isteyecektir.

Karadağ – Danimarka

Yarın gecenin en önemli karşılaşmalarından biri olan bu mücadelede, Karadağ kendi sahasında olmasından dolayı maça 1 adım önde çıkacak ancak konuk ekip Danimarka da eline geçen bu fırsatı kullanıp, bu maçtan en az 1 puanla çıkmak isteyecektir. Bir ihtimal maçı kazanırsa, o zaman gruplardan çıkmak için Karadağ, Danimarka’nın eline bakmış olacak.

İki takımın da kontrollü bir maç çıkarmasını bekliyoruz. İlk yarı alt tercihi mücadele için uygun olacaktır. Bunun yanı sıra iki takımında oynadığı oyuna baktığımızda karşılıklı goller de maçın dinamiği içerisinde olabilir.

Romanya – Kazakistan

İki takımdan ev sahibi Romanya’nın matematiksel olarak şansı kalmış olsa da, Romanya’nın play-off şansı için ilk 3’te sıralan takımların göstereceği performanstan haber beklemek zorunda. Bu durumda Romanya’nın şansını ciddi derecede azaltıyor. Bir de bunun yanı sıra ev sahibi bu mücadelenin ardından Danimarka deplasmanına gidecek. Yani aslında pek de bir şansı kalmadı. Bu karşılaşma özelinde Romanya içerde kazanmayı başarır.

 

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna