Dünya Kupası Avrupa Elemeleri A Grubu

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri A Grubu şu anda ateş çemberi. Fransa bu grupta 20 puanla lider durumda yer alırken, İsveç’in puanı ise 19. Bu durumda iki takımın da oynanacak olan son karşılaşmalardan sonra Rusya şansı bulunuyor.

Grubun bir diğer takımı ve play-off için şansı olan takım ise Hollanda. 9 maç sonunda 16 puanla 3.sırada yer alan Hollanda için hem kendi maçında alacağı skor hem de diğer karşılaşmalardan gelecek skor önemli olacak. Portakallar şansı bekledikleri gibi gitmezse, Avrupa Şampiyonası’nın ardından Dünya Kupası’nda da olamayacaklar.

Oynanan 9.maçlarda Fransa deplasmanda Bulgaristan’ı 1-0’lık skorla geçerken, Hollanda da deplasmanda Belarus’u 3-1’lik skorla geçmeyi başardı. İsveç ise kendi evinde Lüksemburg’a 8 gol attı ve Hollanda ile aynı puanda olsa bile, gol averajı bakımından pozitif bir duruma geçmiş oldu.

Bugün oynanacak olan karşılaşmalarda;

Fransa – Belarus

Rusya vizesini almak için artık son 90 dakikası kalan Fransa, Dünya Kupası vizesini almak için grubun zayıf takımlarından biri olan Belarus’u kendi sahasında ağırlayacak. Fransa zaten kadro ve oyun olarak bu grubun en üst klasmanında yer alıyordu. İç sahada Belarus’u geçip, Fransa Dünya Kupası’nda yer alacaktır.

Hollanda – İsveç

Hollanda oldukça sıkıntılı bir durumda yer alıyor. Bu grupta İsveç’i yense bile Dünya Kupası’nda gidemeyecekler. Hollanda’nın tam 7 gollü bir galibiyetle bu mücadeleden ayrılması gerekiyor. Yani bir mucize gerekiyor. İsveç’in işleri buraya kadar getirmişken deplasmanda bu kadar gol yiyeceklerini düşünmüyoruz ancak gollü bir karşılaşma için uygun bir mücadele olacaktır. Hollanda’nın bu dünya kupasında da olmayacak olması da durumun ne boyutta olduğunun ayrı bir gerçekliği. Hollanda’da, Türkiye gibi ciddi şekilde jenerasyon ve mental anlamda sıkıntılar yaşıyor.

Lüksemburg – Bulgaristan

İki takım sahaya ülke puanlarını yükseltmek için çıkacaklar. Konuk ekip Bulgaristan, rakibine göre kadro olarak daha iyi ve bunu da bu akşam kullanacaklardır. Bu karşılaşmada karşılıklı goller için uygun olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna