Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri

Güney Amerika grubunda lider Brezilya 37 puanla bu grupta fişi çekmiş durumda. Brezilya’ya en yakın takım olan Uruguay’ın 27, Kolombiya’nın 26, Peru ve Arjantin’in 24, Şili’nin 23, Paraguay’nın 21, Ekvador’un da 20 puanı bulunuyor.

Bu grupta bu ülkelerin dışında kalan Bolivya ve Venezuella’nın da artık hiçbir şansı kalmamış durumda. Diğer takımlar ise ilk 5’e girmek için son iki maçlarından puan almak zorundalar. Yarının karşılaşmalarında;

Bolivya – Brezilya

Konuk ekip Brezilya işi bitirmiş durumda. Artık Rusya’yı beklemeye geçtiler bile. Bu mücadelede de oyunu fazla sıkmadan sürdüreceklerdir. Ev sahibi belki skor üretebilir ancak bu karşılaşmadan galibiyetle çıkması sürpriz olacaktır. Brezilya kazanır.

Venezuella – Uruguay

Uruguay’ın fikstür şansı tamamen yanında. Bu karşılaşmada grubun sonuncusu ile oynayacaklar. Uruguay bu avantajı değerlendirip, puanını 30 yapmak isteyecektir, ki çıkacağı son maçta çok daha rahat olsun. Zaten oyun olarak ve kadro olarak da Uruguay rakibine oranla çok daha önde. Yarın gecede zorlanmadan kazanacaklardır.

Arjantin – Peru

Gecenin en zorlu karşılaşmalarından biri olacak mücadelede iki takımda kazanmak için sahaya çıkacak. Bu karşılaşmada başka bir seçenekleri yok. İki takımında puanlarının aynı olması da durumu daha da dramatik bir hale sokuyor.

Maçın özelinde ise ev sahibi Arjantin iç sahada oynayacağı için karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak isteyecektir. İç sahada kaybederse de Arjantin’in toparlanması biraz zor olur ve de şansının önemli bir bölümünü de yitirmiş olur. Bu durumun fazlasıyla farkında olan Arjantin, Messi önderliğinde Peru’yu geçecektir.

Kolombiya – Paraguay

Gecenin bir diğer önemli karşılaşmasında da yine iki takım topladıkları puanlardan dolayı kazanmak zorundalar. Konuk ekip kazanırsa, kendini üst sıralara atmış olacak ancak Kolombiya kaybederse diğer maçların durumuna göre avantajını kaybedebilir. İç sahada oynayacağı bu karşılaşmada bunun riskini almak istemeyecektir. Uruguay’ın puan almasının yüksek bir olasılık taşıdığı bu karşılaşmada, Kolombiya bu maçın öneminin farkındadır.

Konuk ekibin kaybetmesi halinde ise şansı ciddi derecede azalacak. Bu karşılaşmadan bir şekilde puanla ayrılmak zorundalar. İki takımdan özellikle konuk ekibin oyunu biraz daha sıkacağını düşünüyoruz. Karşılıklı gol için uygun bir mücadele olacaktır.

Şili – Ekvador

Yine iki takımda kazanması gereken bir karşılaşmaya çıkacaklar. Puan bakımında biraz daha geride olmaları durumu iki takım içinde daha kritik hale getiriyor. Şili’nin hem kadro yapısı olarak hem de oyun olarak rakibine oranla çok daha iyi durumda olduklarını rahatlıkla söylemek gerekiyor. Son oynanan Konfederasyon Kupası’nda belki başarılı bir performans gösteremediler ama iç sahada Şili kazanacaktır.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna