Dünya Kupası Raporu E-H

E’den H’ye Kadar Olan Gruplar

Rusya’da düzenlenecek olan bu büyük organizasyonda grup aşamalarında ilk 2’ye giren takımlar adlarını son 16 turuna yazdıracaklar ve sonrasında eleme sistemiyle yollarına devam edecekler.

Grup maçları 14-28 Haziran arasında oynanacak ve büyük açılış 14 Haziran’da oynanırken, kupanın sahibi ise 15 Temmuz gecesi oynanacak olan karşılaşmayla belli olacak.

E Grubu

Brezilya,İsviçre,Kosta Rika,Sırbistan

Hem bu grubun hem de Rusya düzenlenecek olan Dünya Kupası’nın en büyük favorilerinden biri olan Brezilya için bu grup oldukça kolay geçecektir. Kadro ve oyun anlamında diğer takımların arasından sıyrılmaları oldukça kolay olur. Burada en iyi 2.olacak takım içinse, Sırbistan ve İsviçre’nin göstereceği performans etkili olacaktır. Kosta Rika’nın bu ülkeler arasından sıyrılmaları zor gözüküyor. İsviçre ve Sırbistan arasında geçecek olan mücadelede ise kadro anlamında Sırplar bir adım daha önde olan taraftalar.

F Grubu

Almanya,Meksika,İsveç,Güney Kore

Kupanın bir başka büyük favorilerinden olan Almanya bu grubu rahat rahat tamamlayacaktır. Burada 2.lik için 3 takım ciddi anlamda yarışacak olsalar da İsveç ve Meksika arasında oynanacak olan müsabaka buradaki durumu belirler.

G Grubu

Belçika,Panama,Tunus ,İngiltere

Turnuvanın en iddialı kadrolarından birine sahip olan Belçika, kadrosunda barındırdığı oyuncuların form grafiklerinin yüksek olmasından dolayı ayrıca önemli favoriler arasında yerini alıyor. Takımda yer alan tüm oyuncuların kendi liglerinde ekstra performanslara sahip olması, Belçika’yı bu grup haricinde kupanın favorisi yapıyor ama ilerleyen seviyelerde tecrübe eksiklikleri Belçika’yı sıkıntıya sokabilir. Kupada yarı final görmeleri bile büyük bir sürpriz olmakla beraber, bu seviyeyi görecek olurlarsa, kupayı da alabilme ihtimallerinin yüksek olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Grubun diğer 2.favorisi ise hiç kuşku yok ki İngiltere olacaktır. Belçika’nın arkasından bu grubu bir üst tura taşırlar ancak İngiltere’nin sonraki aşamalarda ne yapacağı yine bizler açısından ciddi bir soru işareti durumunda. Panama ve Tunus ise bu grupta ellerinden geleni yapmaya çalışacak olsalar da bu iki takım arasından sıyrılmaları oldukça zor olur.

Grup H

Polonya,Senegal,Kolombiya,Japonya 

Diğer gruplardaki eşleşmelerle bu grubu değerlendirdiğimizde, bu sıralamadaki takımların daha dengede olduklarını net bir bir şekilde görebiliyoruz. 4 takımında üst tura çıkma şansları oldukça yüksek olacak. Polonya ve belki Kolombiya diğer iki takıma oranla daha da yukarılarda olsalar da diğer iki takım eğer ekstra performanslar sergileyecek olurlarsa, bu grubu karıştırabilirler. Ayrıca bu grupta kimin yoluna devam edeceği ise son ana kadar belli olmayacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna