Dünya Kupası Tam Gaz Devam

Rusya’da düzenlenen kupa heyecanı tüm ateşiyle devam ediyor ve iki günlük arada da öylesine çoşkulu maçlar oynandı ki takımlar en az 1 puan almak için ellerinden geleni yapmaya çalıştılar.

Cuma Günü oynanan D Grubu karşılaşmasında favori olan İzlanda, Nijerya karşısında beklentilerin oldukça dışarısında kaldı. Şimdiye kadar oynamış olduğu dengeli ve kuvvetli oyunla dikkat çeken ve turnuvanın en küçük nüfuslu ülkesi olan İzlanda, Nijerya karşısında eriyip bitti dersek yanılmış olmayız. 3 puanı cebine koyan Nijerya ise Hırvatistan maçının aksine çok daha güçlü bir şekilde sahadaydı ve Ahmed Musa’nın yıldızlaştığı ve takımı adına 2 gol attığı karşılaşmadan 3 puanla ayrılmayı başararak, tur şansını sona taşıdı.  

Bu grubun merakla beklenen karşılaşmalarından biri olan Hırvatistan – Arjantin mücadelesi de günler öncesinden bekleniyordu. Kupanın favorilerinden olan Arjantin, İzlanda ile berabere kalınca doğal olarak bu karşılaşma çok daha önemli hale gelmişti.  

Tabii karşılaşma başladığında sahada öyle bir Hırvatistan vardı ki bu maçın ardından Hırvatların en az yarı final görmeleri şaşırtıcı olmayacaktır. Sahada ne yaptığını bilen ve tam bir takım oyunu oynayan Hırvatlar, Arjantin gibi bireysel anlamda turnuvanın en iyi takımlarından biri olan bu takımı neredeyse sahaya gömdüler.

Arjantin’in bu durumu ise maçın ardından oldukça sert bir şekilde eleştirildi. Takımın yıldızlarının maç boyunca varlık gösterememeleri ise bu işin tuzu biberi oldu hatta ortaya atılan bir iddiaya göre de kadroya alınmayan bazı futbolcular üzerinden yürüyen medya, bunun sorumlusu olarak Messi’yi gösterdi. İddiaya göre Messi, milli takım tercihlerine doğrudan karışıyordu ve sevdiği oyuncuları buraya çağırmıştı. Tabii Messi’nin gücü ve ağırlığı düşünüldüğünde buna inanmak kolay hale geliyor. Bir de sahada oynayan oyuncuların sergiledikleri performanslara baktığımızda bu işin gerçekten altında başka şeyler aramak oldukça normal.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna

Koca bir sezon boyunca İtalya Serie A’da İnter adına oldukça başarılı bir sezon geçiren İcardi’nin bu takımda olmamasının da başka bir açıklaması olamaz. Gerçi Nijerya’nın İzlanda’yı yenmesiyle Arjantin’de tur atlama işini son maça kadar getirdi. Bakalım 2 takım arasında oynanacak olan bu karşılaşmadan nasıl bir sonuç çıkacak ? Muhtemelen herkesin tercihi Nijerya olacaktır.

Dünya Kupası E Grubu’nda da tıpkı Arjantin gibi yıldızların oluşturduğu bir diğer takım olan Brezilya’da Kosta Rika ile karşı karşıya geldi. Kazanmak için yoğun çaba gösteren Brezilya, son dakikalarda Coutinho ve Neymar’ın ayağından gelen gollerle rakibini 2-0’la geçmeyi başardı ama şunu belirtelim Sambacılar adına hiç de kolay bir karşılaşma olmadı. Kosta Rikalı oyuncular maçın genelinde savunma yapınca Brezilya’da bunu açma konusunda başarılı olamadı demeyelim; çünkü çok denediler. Burada doğru kelime galiba şanssızlık olacaktır. Grubun son maçında Brezilya, Sırbistan ile karşı karşıya gelecek.

Bu grubun diğer maçında da son zamanlarda izlediğimi en güzel mücadelelerden biri oynandı. Sırbistan ve İsviçre’yi karşı karşıya getiren grup maçında Sırplar rakipleri karşısında 1-0 öne geçmelerine rağmen, sonradan toparlanan ve oyun üstünlüğünü eline alan İsviçre karşısında puanı son dakikada yedikleri golle kaybettiler.

Bu arada belirtmekte fayda var; bu Dünya Kupası’nda son dakika golleri epey fazla can yaktı. Bunun nedeni ise takımların 90 dakikalık süreçte maçı bırakmamaları ve son ana kadar maçı istemeleri işleri buraya getirmiş oluyor. Turnuvanın devamında da bu şekilde gelecek golleri sıkça izlersek kimseler şaşırmasın.

C Grubu’nda da Peru’yu yenen Fransa 6 puana ulaşarak grup sürecini tamamladı ve adını bir üst tura yazdırdı. Bu grupta 2.lik mücadelesi Danimarka ve Avustralya arasında geçecek.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna