Dünya Kupası’nda Güne Bakış

Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda bugün de oldukça önemli karşılaşmalar oynanacak. Günün maçı içinse İngiltere – Belçika mücadelesini gösterebiliriz.  

G Grubu’nda bir üst tura kalmayı başaran iki takım karşı karşıya gelecekler ve liderlik mücadelesine çıkacaklar. İki takımında oynadıkları karşılaşmaları ele aldığımızda takımların ciddi bir rakiple oynamadıklarını söylemekte fayda var. Bu karşılaşma iki takımın da bundan sonraki süreci için kendilerini test etme fırsatlarının olacağı bir mücadeleye çıkacaklarını belirtmemiz gerekiyor.

Bu grupta İngiltere ve Belçika’nın 6’şar puanı bulunuyor ve şu anda da her iki takım matematiksel olarak aynı düzlemde yer alıyor. Bu da demek oluyor ki eğer karşılaşma berabere bitecek olursa, lider olacak takımı belirlemek için takımların disiplin puanlarına bakılacak. Yani bugün oynanacak olan karşılaşmada takımlar kartlara da dikkat etmek zorunda kalacaklar. Bu grubun 0 puanlı iki takımı olan Tunus ve Panama’da son sırada yer alıyorlar.

Hem Belçika hem de İngiltere ayağa top yapma konusunda oldukça iyiler ve bunun yanı sıra topu ön alana taşıdıklarınında da bitiricilik konusunda da iyi olmaları bugün gollü bir karşılaşma izlememize sebep olabilir.

Muhtemelen iki takımda oyunun başında kontrollü bir oyun sergileyerek birbirlerini test etmeye çalışacaklardır ancak yukarıda belirtmiş olduğumuz sebepten dolayı bu karşılaşmada iki takımında skor bulması yüksek bir olasılık olarak karşımıza çıkıyor. Grubun diğer karşılaşmasında ise turnuvaya veda eden iki takım karşı karşıya geliyor. Tunus’un, Panama’ya oranla daha iyi organize olabileceğini düşündüğümüz karşılaşmada, Tunus gün sonunda 3 puanı alacaktır.

H Grubu’nda durum oldukça karışık ve 3 takım bu grupta potada bulunuyor. Japonya ve Senegal’in 4’er puanlı olduğu bu grupta, Kolombiya’nın da 3 puanı bulunuyor. Grubun puansız tek takımı ise Polonya.

Tabii Polonya’nın 2 maçlık sürecinde ortaya koyduğu oyuna baktığımızda Japonların çok daha iyi olduğunu söylememiz gerekiyor ancak Polonya son karşılaşmada bir sürpriz yapmak isteyebilir. Bu anlamda tehlikeli bir karşılaşma olacağını söylemekte fayda var. Ayrıca diğer gruplarda herhangi bir iddiası kalmamış olan takımların yaptıkları karşılaşmalarda ortaya oldukça doğru performans koymaları, Polonya açısından bizlere referans olabilir.

Japonya yine de eline geçecek fırsatı değerlendirmek isteyecektir. Grubun diğer karşılaşmasında da Senegal ve Kolombiya karşı karşıya gelecekler. Güç ve fizik anlamında rakibine oranla çok daha iyi durumda olan takımın, sadece Kolombiya’nın bireysel anlamda tehlikeli olan oyuncularına dikkat etmesi gerekecek.

Kolombiya da mevcut kadrosunda bulunan ve bitiricilik anlamında iyi olan oyuncularını ön alanda değerlendirmek isteyecektir. Grubun bu önemli karşılaşamasında terazinin ağır kısmında olan takım Kolombiya gibi görünüyor ve eğer James Rodriguez iyi gününde olursa istediği puana ulaşan taraf Kolombiya olacaktır. Tabii Senegal takımı muhtemelen bu kısımda bütün önlemlerini alacaktır. Bu nedenle de sıkı bir maç olmasını da bekliyoruz. İlk yarıda golsüz eşitlik kimseyi şaşırtmasın.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna