Fenerbahçe Cephesi

Bir süredir peşinde olduğu Lens için kulübü Sunderland’e son teklifini götüren Fenerbahçe yönetimi artık beklemeye geçti. Oyuncunun da eğer Fenerbahçe’de yeniden forma giymek gibi bir isteği olursa, Lens önümüzdeki sezonda da Fenerbahçe forması giyecek.

Bir süredir adı Beşiktaş’la da anılan oyuncu konusunda Siyah Beyazlı yönetim kendi oyuncularının durumu herhangi bir netliğe kavuşmadığı için durma kararı almıştı. Bu nedenle Hollandalı için son çıkarması yapan yönetimin, oyuncu tarafından bu teklife de olumsuz yanıt gelmesi durumunda, rotayı bir başka kanat oyuncusuna çevirecek.

İç transferde de hareketli dakikalar geçiren yönetim, Van Persie konusunda da henüz net bir karar vermiş değil. Aykut Kocaman’ın kadroda bulunması gereken oyuncular listesinde en başta olan oyuncunun, geçtiğimiz sezon göstermiş olduğu performansın soru işareti olması haricinde oyuncuyla ilgili başka bir sıkıntı yok.

Hollanda temsilcisi Feyenord’un oyuncuyla ciddi olarak ilgilendiği de hem Hollanda basınında hem de yurt dışı basınında sıcak bir gelişme olarak yer aldı. Fenerbahçe’de bir dönem forma giyen Kuyt’ın eski takımı Feyenord’a önerdiği Persie’yi, Feyenord’un teknik direktörü Van Bronckhorst’da ısrarla istemesi, bu transferinde her an gerçekleşebileceği anlamına geliyor ancak burada son kararı Hollandalı oyuncu verecek.

Önümüzdeki sene Fenerbahçe’den 6 milyon euro kazanacak olan oyuncunun, Feyenord’tan bu rakamı alamayacağını düşündüğümüzde, Van Persie’nin Hollanda çıkarması için bir süre daha bekleyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

İç transferde Van Persie’yle beraber, Sow konusunda da sıkıntı da olan yönetim, oyuncuyu takımda görmek istiyor ancak Sow’un kulübü Al Ahli, oyuncuyu Sarı Lacivertli kulüpten isterken tam 17 milyon euro gibi rakam ödemişti.

Sow’un bu nedenle kulübünü ikna etme şansı neredeyse olanaksız gibi duruyor. Sow alacaklarını bırakmak istese bile, kulübü oyuncuyu sadece satmak isteyecektir. Fenerbahçe’nin de kasasında Sow için böyle bir ek bütçe çıkmayacağından dolayı, oyuncu için Fenerbahçe günlerinin son bulduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir süredir peşinde olduğu Barcelonalı Jeremy Mathieu’yu Sporting Lizbon’a kaptıran Fenerbahçe, rotayı diğer oyunculara çevirdi. Galatasaray’ın da gündeminde olan oyuncu da böylece Türkiye defterini kapattı ancak Kjaer’in Milan’a gitme olasılığının her geçen gün artması ve Milan’ın Fenerbahçe’ye paranın yanında Paraguaylı Gustavo Gomez’i de vermek istemesi, Sarı Lacivertli takımın elini kuvvetlendiriyor.

Aykut Kocaman’ında yönetime olumlu rapor verdiği oyuncuyla ilgili, araştırmalara başlayan yönetim, yarın oyuncunun menajeri ile görüşüp ayrıntılarının belli olmasını isteyecek. Oyuncunun maaşı konusunda iki taraf anlaşmaya varırsa ve Milan Kjaer için yaptığı teklifi 15 milyon euro gibi rakama çıkarırsa, bu transferde muhtemelen bitme aşamasına gelecek.

Nabil Dirar transferinin ardından Monaco’ya bir çıkarma daha yapma için kolları sıvayan yönetim, 20 yaşındaki Gil Dias için girişimlere başladı. İlk olarak da oyuncu için kiralama opsiyonuna gidecek olan Sarı Lacivertli yönetimin, Jardim’in Monaco transfer heyetine sunacağı raporu bekliyor.

Tabii Monaco’nun da bu sezon yıldız isimlerini teker teker kaybetmesi, bu transferin önündeki en büyük engellerden biri, çünkü Monaco teknik direktörü Jardim, oyuncusunu bu sezon ilk 11’de kullanmak isteyebilir.

Genç oyuncular konusunda son yıllarda inanılmaz bir çıkış yakalayan Monaco’nun Fenerbahçe’ye olumlu yanıt vermesi halinde bile, satın alma opsiyonunu Sarı Lacivertli ekibe verme konusunda gönüllü olmadığı da bu transferin perde arkasındaki gelişmeler olarak konuşuluyor.

 

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna