Fenerbahçe Gündemi

Bir süredir peşinde olduğu Şilili oyuncu İsla’yla anlaşma sağlayan Fenerbahçe yönetiminin bu oyuncuyu birkaç gün içerisinde İstanbul’a getirmesi bekleniyor.

Hem sağ bek hem de sağ önde oynayabilen oyuncu, oyunun iki yönünü de oldukça pozitif oynayan bir isim olmasıyla ön plana çıkıyor.

Türkiye oynanan futbola baktığımızda kafaya oynayan takımların genelde beklerinin hücuma dönük oyuncular olduklarını rahatlıkla görebiliyoruz. Tabii oyuncuların sadece hücum gücünün kuvvetli olmasıyla ilgili bir durum değil. Aynı zamanda hücuma çıkarken takımı da organize edebilen beklerin, takımın genel oyun yapısına daha çok katkıda bulunduğu kesin olarak gözüken bir durum.

Şimdi sağ bek Şener ve sol bek Hasan Ali’den beklenen performansı alamayan Aykut Kocaman, büyük ihtimalle Şener’in yerine bir oyuncu takviyesi istedi. Bu oyuncu tercihinin açıkçası doğru olduğunu belirtmekte de fayda var.

Forvet arayışlarını olanca hızıyla devam ettiren Fenerbahçe, Prömiyer Lig ekiplerinden Everton’un futbolcusu olan Oumar Niasse’yi radarına aldı. Yeni sezonda Koeman’ın takıma katılan yeni forvet oyuncusu sebebiyle kadroda düşünmediği ve kiralık olarak da gitmesine sıcak bakıldığı oyuncuyla temasların başladığı gelen haberler arasında.

Geçtiğimiz sene de sezonun 2.yarısında Hull City’e giden ve 17 maçta forma giyen oyuncu 4 golle sezona bitirmişti. Oyuncu için kiralama yöntemine gitmek isteyen Fenerbahçe yönetimi artık forvet konusunu da çözmek istiyor.

Bir süredir takımdan gönderilmek istenen ancak şimdiye kadar hiçbir takımdan teklif gelmeyen Hollandalı oyuncu için yine İngiltere Premier Lig ekiplerinden Crystal Palace’tan teklif geldi. İngiliz ekibinin yeni teknik direktörü Frank De Boer’un istediği doğrultusunda hareket eden C.Palace yönetimi eğer bir aksilik olmazsa bu oyuncuyu transfer edebilecek.

27 Temmuz da UEFA Avrupa Ligi’nde maça çıkacak olan Fenerbahçe sizlerinde bildiği gibi eğer takımdan bonservisiyle birlikte oyuncu satamazsa, yeni transfer Valbuena ve Dirar’ı kadroya yazamayacak. Bu da Fenerbahçe için çok ciddi derecede bir skandal olacak. Böyle bir sıkıntıya düşmemek için oyuncuları elinden çıkarmak isteyen Fenerbahçe yönetimi, önümüzdeki hafta bu oyuncuları bedelsiz olarak da elinden çıkarabilir.

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında dün de A.Bilbao’yla karşılaşan Fenerbahçe, maçı 0-0 berabere bitirdi. 90 dakika boyunca kontrolün sürekli olarak el değiştirdiği maçta, A.Bilbao’nun daha çok pozisyon yakaladığını da belirtmek gerekiyor. Henüz tam hazır gözükmeyen Fenerbahçe, özellikle savunma anlamında sıkıntılı gözüktü. Orta alan ve savunma arasındaki kurguyu, hücum yönünde zayıf olunca iyi kuramayan Fenerbahçe, bu sıkıntıyı UEFA Avrupa Ligi maçına kadar halletmek durumunda kalacak.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna