4 Maçta 1 galibiyet alabilen Fenerbahçe çıkış trendini arıyor

Son 3 haftadır galibiyet yüzü görmeyen Fenerbahçe’de ortalık iyice karışmaya başladı ve bunun sonunda ne olacağı gerçekten merak konusu. En son iç sahada yaşanan Kayserispor mağlubiyetinin ardından gözler tamamen Cocu’ya çevrildi.

Yeni Başkanla beraber yeni bir döneme giren takımın transferleri geç yapmasının yanı sıra bir de oynanan oyunun beğenilmemesi bardağı taşırmek üzere. Normal şartlarda da böyle bir durumda açıklama yapması beklenen Başkan Ali Koç ve Comolli’nin de sükunetini koruması, fırtına öncesi sessizlik olarak yorumlanabilir.

Bazı taraflar milli takım arasından sonra Fenerbahçe’nin fikstürüne göre Başkan’ın hareket etmesini beklerken bir diğer taraf ise yolların artık net bir şekilde ayrılması gerektiğini savunuyor. Tabii bu kadar yenilik içine giren bir takımda bu tarz bir hamle şok etkisi yaratabilir ancak gidişatın hiç de iyi olmadığını belirtmemiz gerekiyor.

Bunun tabii çeşitli nedenleri var ama ortada oyun konusunda sıkıntı olan bir Fenerbahçe olunca, teknik direktörü savunacak kimsenin olmaması durumun bu seviyelere kadar gelmesine neden oldu.

Milli takım arasından sonra önce deplasmanda Konyaspor’un konuğu olacak takım ardından Beşiktaş’ı iç sahada ağırlayacak ve arada da UEFA Avrupa Ligi maçı olduğunu düşünecek olursak Fenerbahçe’nin işinin net bir şekilde zor olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Maçlar yaklaştığında bu maçlarla ilgili olarak tüm ayrıntıları masaya yatıracağız ama şu anda kendi sahasında güçlü bir Konyaspor’un olduğunu ve iç sahada oynanacak olan Beşiktaş maçının da o karşılaşmadan daha zor olacağını düşünecek olursak, bu iki mücadeleden alınacak tek bir mağlubiyet bile artık Cocu defterinin kapanması anlamına gelecektir.  O zaman da iş UEFA Avrupa Ligi’nde oynanacak olan Dinamo Zagreb maçına kalacaktır ama o maçında zor bir deplasman olduğunu belirtmek gerekiyor. Belki oradan alınacak galibiyet süreci uzatabilir ama yine de işin ucunda pek de parlak bir durum yok gibi duruyor.

Bunun yanı sıra Ali Koç ve yönetimin transferler konusunda doğru adımlarla ilerlediği bir gerçek ancak Türkiye’de siz kadronuzu ne kadar genişletirseniz genişletin eğer sahada taraftar sonucu göremezse kimselerin uzun vadede sabır göstereceği bir durum olmayacaktır.

Mobil Bahis Siteleri