Fenerbahçe Raporu

Dün de yazdığımız haberde bir süredir bu oyuncunun peşinde olan Fenerbahçe’nin oyuncuyla anlaşmayı yaptığı ve Şili’li sağ bekin bu gece İstanbul’da olacağı bugün basının en çok konuştuğu haberler arasındaki yerini aldı.

Cagliari’de forma giyen ancak ücretinin bir kısmını Juventus’un ödediği ve son şampiyonunun artık bunu ödemek istemediğini Cagliari’ye bildirmesiyle hareket kazanan bu görüşmelerde, oyuncunun bonservis bedeli ödemeden Fenerbahçe’ye gelmesi, bir anda Şili’li oyuncuyu Fenerbahçeli yaptı.

Sağ kanadın her pozisyonunda görev alan oyuncunun Fenerbahçe’ye faydalı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz ve bu transferle de Fenerbahçe oldukça önemli bir işe daha imza atmış oldu.

Geldiği günden bu yana bekleneni veremeyen ve her fırsatta eleştirilerin kurbanı olan Fenerbahçe’nin Hollandalı golcüsü Robin Van Persie de basına yaptığı açıklamada, Aykut Kocaman tercihinin Fenerbahçe adına oldukça doğru bir seçim olduğunu belirti. Bu sene kendisinin de daha iyi hissettiğini ekleyerek, işlerin kendisi adına da daha iyi gideceğini sözlerine ekledi.

Tabii geriye dönüp baktığımızda Van Persie’nin geçen yılların ardından bu şekilde bir açıklama yapması da oldukça enteresan bir durum. Muhtemelen Van Persie’de kendine zaman kazandırmak istiyor dersek oldukça yerinde bir yorum yapmış oluruz.

Bunun yanı sıra oyun sistemiyle ilgili de konuşan Persie yeni sezonda başka bir oyun kimliği yaratacaklarını belirtirken, Aykut Kocaman’ın şu ana kadar Fenerbahçe’de çalıştığı en doğru teknijk adam olduğunu da sözlerine ekledi.

Tabii forvet transferi konusunda henüz somut bir gelişime imza atamayan Fenerbahçe cephesinde, hücum oyuncusu transferi bitince Van Persie’nin tavırlarını yeniden gözden geçirmek gerekecek.

Fenerbahçe’nin sol beki İsmail Köybaşı da takımın son durumuyla ilgili bilgiler verirken hemen hemen Van Persie’yle aynı şeyleri dile getirdiğini söylerken, buna ek olarak da takıma yeni katılan Valbuena, Dirar ve Ekici’nin resmi maçlar başladığında takıma çok daha fazla katkı yapacaklarını sözlerine ekledi.

Fenerbahçe bu akşam saatlerinde de Monaco ile 4.hazırlık maçına çıkacak. Şu ana kadar yaptığı hazırlık maçlarında galibiyet yüzü göremeyen Fenerbahçe’yi bu akşam da zor bir mücadelenin beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna