Fenerbahçe – Trabzonspor

Haftanın karşılaşmasında sezonun ilk derbisi oynanacak ve iki takımın da tek amacı sahadan galibiyetle ayrılmak olacaktır. Hafta arasında UEFA Avrupa Ligi play-off mücadelesinde deplasmanda Vardar’a kaybeden ve beklemediği bir sonuçla buradan dönen Fenerbahçe, bu maçın ardından zorlu bir karşılaşmaya daha çıkacak.

Vardar karşısında performans olarak sıkıntılı bir süreç geçiren ve orta sahada da bireysel hatalardan dolayı, hem top kaybı hem de bir türlü doğru organizasyonları geliştiremeyen Sarı Lacivertli takım da, yeni transfer Soldado sonradan oyuna girerken, oyunu değiştirecek bir hamlede bulunamadı.

Bu akşam da deneyimli golcüyle beraber orta sahada yeni transfer Giuliano’nun da forma giymesi bekleniyor. Zaten takımın genel olarak durumunu değerlendirdiğimizde de bu iki oyuncunun da forma giymesi doğru olacaktır.

Bunun yanı sıra Soldado’nun yerine, Van Persie’de forma giyebilir. Geçtiğimiz karşılaşmalarda ileriye topu taşırmakta sıkıntı yaşayan Fenerbahçe’nin, Giuliano’yla beraber bu işi halletmesi bekleniyor.

Orta saha konusunda da tercihlerinde eleştirilen deneyimli teknik adam Aykut Kocaman’ın defansif bir kurguyla sahaya çıktığı ve bu nedenle de takımın bir fark yaratmakta zorlandığı konuşuluyor. Tabii bu durumun bu şekilde olmasında ısrarla şans verilen Ozan’ın etkisiz performansı da etkili oluyor.

Muhtemelen bu karşılaşmada bundan vazgeçecek ola Aykut Hoca, Topal ve Souza’yı burada değerlendirecektir. Tabii Trabzon orta sahasının buna nasıl bir reaksiyon göstereceği daha önemli bir nokta.

Trabzonspor ise ligin ilk karşılaşmasında Konyaspor önünde başarılı bir performansa imza atarak, yeni golcüsü Burak Yılmaz’la sonuca gitti. Bunu yanı sıra orta sahada da oldukça tempolu oynayan ve maç boyunca da bunu bırakmayan Trabzonspor’un Kadıköy’de dirençli bir oyun oynamasını da bekliyoruz.

Bahis tercihleri içinde karşılıklı gol ve üst tercihi de oldukça uygun olacaktır. Özellikle Fenerbahçe açsından çok ciddiye alınacak bir karşılaşma olacak.

Orta sahasında Kucka ve Okay işbirliğinde ciddi işlere imza atan Trabzonspor, bu akşam da Fenerbahçe’nin gücünü orta alanda durdurmaya çalışacaktır.

Akşam Bordo Mavili cephede gözler Yusuf Yazıcı ve Burak Yılmaz’da olacak. Özellikle belirtmekte fayda var ki, Burak Yılmaz’ın oyun olarak Fenerbahçe’ye ters gelecektir. Takım savunmasının çok dikkat etmesi gerekecek. Eğer yanılıyor olmazsak orta alanda kaptığı toplarla derinlemesine oynamaya gayret gösterecek olan Ersun Yanal’ın öğrencileri, bu konuda hem başarılı hem de şanslı olurlarsa Kadıköy’den mutlu bir şekilde ayrılabilirler.

 

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna