Fenerbahçe’de Yeni Teknik Direktör Kim Olacak ?

Yeni Başkan Ali Koç’un seçilmesinin ardından Sarı Lacivertli cephede bambaşka bir durumun içine girildi ve kulübü destekleyen taraftarlar inanılması güç ama gerçek olan bir heyecanın içindeler dersek yanlış söylemiş olmayız.

Ali Koç’un gelmesiyle beraber bir sonraki sezon için kombinelere bekleyen taraftarların şimdiden sıra aldığı ve birbirleriyel yarıştığı da yine gelen haberler arasında.  

Fenerbahçe’de asıl gündem maddesi ise yarın bir araya gelmesi beklenen Aykut Kocaman ve Ali Koç zirvesinde nelerin olacağı ? Aykut Kocaman’ı sevdiğini bildiğimiz Ali Koç’un taraftarın beklentisine uygun bir ismi takımın başına getireceğini biliyoruz, ki kendisi de yaptığı açıklamalarda bunu destekleyen cümleler kurmuştu.

Adaylara baktığımızda ise öne çıkanlar isimler arasında oldukça önemli teknik adamlar var. Bunlardan biri Arsen Wenger. Bu sezon sonunda Arsenal’den ayrılan ve önemli bir kariyeri noktalayan deneyimli Fransız’ın başka bir takımla çalışmak istediğini biliyoruz, ki kendisi de zaten bunu dile getiriyor.

Bu nedenle listenin ilk sırasında Arsen Wenger’in olduğu dedikoduları da günden güne yayılıyor. Listenin diğer adayları arasında ise, Rafael Benitez var. İspanyol teknik adam geçen sene Newcastle United’ın başındaydı ve bu sene İngiliz kulübünün transfer bütçesi olarak beklenen seviyeye gelmesi hoca da bir memnuniyetsizlik yarattığı konuşuluyor.

Listenin bir diğer önemli ismi ise Jorge Jesus. Portekiz futbolu için oldukça önemli bir isim olan Jesus şu anda Sporting’in sözleşmesi hocası olsa da geçen sezon yaşanan sıkıntılardan dolayı takımdan ayrılma kararı almıştı. Genç oyunculara tanıdığı fırsatlarla bilinen ve bunun yanı sıra hücum futbolu konusunda da iyi olan Jesus’ta Fenerbahçe’ye yakın olan isimlerden birisi.

Tabii hoca adayları bunlarla sınırlı kalmıyor. Yine ortaya atılan iddialara göre, Andre Villas Boas isminin yanı sıra Laurent Blanc’ta manşetleri süslüyor.

Villas Boas’ın yaşının genç olması ve futbolu bilen  bir isim olması her ne kadar hocayı ön plana çıkarsa da Ali Koç’un deneyimli bir isim üzerinde durduğu da gelen haberler arasında. Bu nedenle sanki Blanc gibi deneyimli isimlere yönelmesi daha kuvvetli bir ihtimal.

Blanc’ın da oyun konusunda hücum futbolunu tercih etmesini yanı sıra disiplin ve mental gelişimler konusunda iyi olması Ali koç’un muhtemelen aklını karıştıracaktır.

Listenin son iki sırasında ise 2 sezon önce Leicester’ı Premier Lig şampiyonu yapan Ranieri ve Sırp Mihajlovic var. Genelde İtalya’da çalışan Sırp hoca agresif futbolu tercih ediyor. Bu da oldukça normal; çünkü futbolculuk döneminde de İtalya’da oynamış olması, kendisini buna itiyor.

Ranieri’de oldukça tecrübeli isim ve şu anda Fransa’da Nantes takımını çalıştırıyor ancak yeniliklere inanan ve hedefi olan takımlara gelmeyi tercih eden yaşlı kurdun ismini de ilerleyen günlerde sık sık duyacağız gibi duruyor.

Tüm bu saydıklarımızın ortak noktası ise yazılan tüm isimlerin Avrupa’da önemli işler yapmakla birlikte, oyun konusunda da hücum futbolunu tercih etmeleri. Ali Koç yeni sezonda tribünleri doldurmanın hayalini kurarken, bir yandan da herkesin özlediği atmosferi yaratmak için elinden geleni yapacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna