Fenerbahçe’den Anlamlı 3 Puan

Bu haftanın sonucu oldukça merak edilen karşılaşmalarından biri olan Bursaspor – Fenerbahçe karşılaşmasında, konuk Fenerbahçe maçı 1-0 kazandı ve bu haftayı da 3 puanla tamamlamış oldu.

Oyun anlamında gözle görülür bir şekilde değişme kaydeden ve takım olarak hem ofansif anlamda hem de defansif anlamda çok daha iyi işler yapan Aykut Kocaman ve öğrencileri, tempo seviyesi oldukça yüksek geçen karşılaşmada, rakibini Brezilyalı hücum oyuncusu Giuliano’nun 2.yarıda attığı golle geçmeyi başardı.

Ev sahibi Bursaspor’un karşılaşma öncesi yaptığımız analizde iyi bir takım olduğunu ve özellikle kendi sahasında çok daha güvenli oynayacağını söylemiştik, ki öyle de oldu ancak Fenerbahçe’nin bu durumu tahmin ettiği için ortaya koyduğu dengeli oyun, ev sahibine pek de iyi gelmedi.

Durumu böyle olunca oyun üstünlüğü Bursa tarafında gibi gözükmüş olsa da, oyunun gizli öznesi Fenerbahçe oldu. Devre arasına kadar kalan 2 karşılaşmada da Sarı Lacivertli takımın bu oyununa devam edeceğini ve 6 puan için çok avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca ligin 2.yarısında Fenerbahçe, muhtemelen ilk yarıya oranla çok daha pozitif sonuçlara veren bir takım olacaktır. Bunu da buraya kadar gelinen süreçte ortaya konan gelişimle bağdaştırmamız mümkün olabilir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna