Fenerbahçe’den Kjaer’e Güle Güle!

UEFA Avrupa Ligi ön eleme mücadelesi ilk maçında Sturm Graz deplasmanından 2-1’lik galibiyetle ayrılan Fenerbahçe’de yüzler gülüyor.

İlk 15 dakikalık dilimde geriye düşmesine rağmen, oyunu sonradan toparlayan ve daha doğrusu oyundaki ağırlığı arttırmaya başlayan Fenerbahçe, önce Alper Potuk’un sağ taraftan getirdiği pozisyonu gole çevirip, skorda dengeyi yakalarken sonrasında da Neustader’le galibiyet golünü bularak, bu hafta oynanacak olan rövanş öncesi önemli bir avantaj sağlamış oldu.

Oyunun genelinde iyi sinyaller veren Fenerbahçe’nin kompakt oyuna doğru geçiş yapmayı başardığı rahatlıkla gözlemleyebildik. Geçtiğimiz senelerde oyunu kendi yarı alanında kabullenen takımın, artık daha önde oynadığı ve özellikle yeni transferlerle beraber sağ taraflı organizasyonlar geliştirdiğini de söylemek gerekiyor. Takım rövanşta eğer çok ciddi bir konsantrasyon kaybı yaşamazsa turu geçecektir.

Tabii Fenerbahçe’de gelişmeler bununla bitmiyor. Bir süredir satılması planlanan ve gelecek parayla da transfer yapmayı planlayan Fenerbahçe, Simon Kjaer’i Sevilla’ya sattı. Uzun süredir zaten satılması gündemde olan oyuncunun adı bir süre Milan’la anılmış ancak Milan Juve’den Bonucci’yi kadrosuna dahil etmesiyle, oyuncunun İtalya’ya gitme olasılığı kalmamıştı.

Sonradan devreye giren ve oyuncu için resmi teklifi Fenerbahçe’ye yapan Sevilla, Danimarkalı stoperi kadrosuna kattı ve böylece Fenerbahçe içinde önemli bir yol açmış oldu.

Şimdi Fenerbahçe’de bir süredir peşinde olduğu Ben Arfa için kollarını sıavadı ve bu oyuncunun kulübüyle olan problemlerini halletmesini bekliyor. Oyuncu eğer PSG’den alacak olduğu 7 milyon euro’luk parasını alırsa kulüpten ayrılacak ancak PSG tarafı bu duruma pek sıcak bakmıyor.

Bu nedenle de iş bir türlü sonuca bağlanmıyor ancak iki tarafında anlaşması halinde takip ettiğimiz haberlere göre bu transfer bitecek ve elden çıkarılması beklenen Van Persie’nin gitmesi halinde 10 numaralı formayı Ben Arfa giymiş olacak.

Bu oyuncunun alternatifi olarak da Santos’ta forma giyen Lucas Lima’yı düşünen Fenerbahçe’de bu oyuncunun durumu biraz daha düşük olsa da, b planı olarak cepte duruyor. 2017’de kulübüyle sözleşmesi bitecek olan oyuncuya çok fazla bonservis ücreti vermek istemeyen yönetim, bu konu için biraz daha geride duruyor.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna