Fenerbahçe’ye Kadıköy’de Şok

Süper Lig’in 24.haftasında kendi sahasında Akhisarspor ağırlayan Fenerbahçe, maçı 3-2 kaybederek zirve yarışında da büyük bir yara aldı.

Son iki  haftalık süreçte, tansiyon seviyesi oldukça yüksek durumlardan geçen Aykut Kocaman’ın öğrencileri böylece sınıfta kalmış oldu.

Bildiğiniz gibi önce lig maçında sonrasında da kupada Beşiktaş mücadelelerinden istediğini alamayan Fenerbahçe’nin bir de defoları ciddi şekilde ortaya çıkmıştı. Bununla beraber bir de Aykut Kocaman’ın oynattığı futbol eleştiri oklarının hedefi olunca, Sarı Lacivertli takımın Kadıköy’de oynayacağı bu karşılaşma daha da önemli hale gelmişti.

Karşılaşma öncesi yaptığımız analizde, futbolcuların özellikle mental anlamda bu süreçten yorulduğunu ve Kadıköy’de bile olsa zorlanabileceklerini dile getirmiştik.

90 dakikanın önemli kısımlarından kontrolü elden kaybeden Sarı Lacivertli takım, bir de kalesine gelen pozisyonları engelleyemeyince kaybetti ve zirveyle arasındaki puan farkı da 6’ya çıkmış oldu.

Bundan sonra Sarı Lacivertli takımın kaybetme lüksü olmadığı gibi bir de rakiplerinin puan kaybetmesini beklemek zorunda kalacak. Önünde oynayacağı maçların da zorluk seviyelerini düşünecek olursak, Fenerbahçe açısından zor günlerin yaklaştığını tahmin etmek çok zor olmayacaktır.

Özellikle skor üretimi anlamında sıkıntı yaşayan Fenerbahçe’nin bir de bunun üzerine kolay gol yemesi bu sene muhtemelen pek hesabında olmayan bir durumdur. Bundan sonrası da muhtemelen daha zorlu geçecek.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna