Fransa Lig 1

Fransa Lig 1’de geride bıraktığımız PSG 6 hafta sonunda 18 puanla ligin zirvesine yerleşmiş durumda ve takımın kadro gücüne bakıldığında buna devam etme olasılıklarının da oldukça fazla olduğunu dile getirebiliriz.

PSG’ni takip eden Monaco 15, S.Etienne 13 ve Bordeux’un da 12 puanı bulunuyor. Bu haftanın açılış karşılaşmasında;

Nice – Angers

Oyun anlamında ligin başlarına göre biraz daha toparlanan Nice, kendi evinde oynayacağı karşılaşmaya favori olarak çıkacaktır.

Lille – Monaco

Son sıralardan kurtulmak için ev sahibinin mutlaka kazanması gerekiyor. Bu nedenle Monaco’nun ii zor olacaktır ancak iki takımında kazanmaya yoğunlaşacağı bu mücadele karşılıklı gol açısından sizleri tatmin etme olasılığı oldukça yüksek.

Montpellier – PSG

Konuk ekip deplasmanda olsa da, kadro kalitesiyle gerekeni yapacaktır. Maçın mutlak favorisi PSG.

Bordeux – Guingamp

Zirveyi zorlayan ev sahibi iç sahada kazanırsa önemli bir avantajı da cebine atmış olacak. Bu nedenle maça favori olarak çıkacaklar. Bunun yanı sıra ilk yarı tercihi de denenebilir.

Caen – Amiens

Ev sahibi lige formsuz başlayan rakibi karşısında, rahat bir maç çıkartabilir. Karşılıklı gol için de uygun bir karşılaşma olacaktır.

Lyon – Dijon

Ligin son sıralarında debelenen konuk ekip, zorlu geçeceğini düşündüğümüz Lyon deplasmanından puan çıkaramaz. Lyon iç sahada kazanır.

Metz – Troyes

Haftanın zor karşılaşmalarından biri olacak bu mücadelede de iki takımda ligin diplerinden yukarılara tırmanmaya çalışıyor. Taraf anlamında bir tarafı seçmek oldukça zor olur; çünkü iki takımda bir sürprizi gerçekleştirebilir. Karşılıklı gol durumu daha gerçekçi görünüyor.

BONUS: 350TL
Oyna