Fransa Lig 1

Fransa Lig 1’in 30.haftasına galibiyetle başlayan PSG, puanını 80’e çıkartarak artık gelecek sezonun planlarını yapmaya başladı.  

2.sırada bulunan Monaco hemen ardından gelen Marseille’nin Şampiyonlar Ligi için kıyasıya bir yarışta olacaklarının hatırlatmasını yapıp; haftanın açılış karşılaşmalarına geçebiliriz.

Monaco – Lille

Ev sahibi son sıralardan kurtulmaya çalışan rakibi karşısında rahat bir galibiyete imza atacaktır.

Bordeaux – Rennes

İki dengeli takımın karşılaşmasında, tabelaya çok hareketli olmayacaktır.

Amiens – Troyes

Haftanın zor maçlarından biri olacak bu mücadelede, ev sahibi iç saha avantajını doğru olarak kullanmak zorunda, ki bunu yapamazsa rakibi karşısında avantaj kaybetmiş olacak. Buna ragmen konuk ekibin direnç göstereceği mücadelede iki takımın da skora ortak olmasını bekliyoruz.

Angers – Caen  

Yine iki dengeli orta sıra takımın karşı karşıya geleceği mücadelede, ev sahibi avantajlı olur.

Montpellier – Dijon

Ev sahibi için bu önemli karşılaşmada alınacak 3 puan, yukarıya doğru sıçraması için doğru bir zaman olur. Bu zamanı ev sahibi lehine çevirecektir.

Toulouse – Strasbourg

Fransa Lig 1’de düşme hattında olan takımların puan anlamında birbirlerine yakın olmaları doğal olarak her hafta dengelerin değişmesine sebep oluyor. Bu karşılaşmada onlardan bir tanesi. Ev sahibi  iç sahada 3 puana yakın olan taraf ancak rakipte can çekişiyor. Skor üreterek oyuna ortak olabilirler.

BONUS: 350TL
Oyna