Fransa Lig 1’de 10.hafta

Fransa Lig 1’de şu anda ligin zirvesinde Paris SG bulunuyor ve puanı 25. Takımın hemen arkasından gelen Monaco’nun 19, Saint Etienne, Marseille ve Nantes’ın 17’şer puanı bulunuyor.

Tabii liderin ardından sıralanan takımlar arasında denge değişikliği olabilir. Puanlarn yakın ve maçların zor olmasından dolayı, yukarda değişiklikler olacaktır.

Bu haftanın açılış karşılaşmasında;

S.Etienne – Montpellier

Zirveye oynayan takım kendi sahasında oynayacağı karşılaşmadan 3 puanla ayrılmayı başaracaktır. Konuk ekip oyunu zorlamaya çalışsa da fikstür avantajını ev sahibinden yana olacak.

Monaco – Caen

Ev sahibi hafta arasında Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş ile karşı karşıya geldi ve mücadeleden 2-1’lik mağlubiyetle ayrıldı. Muhtemelen takımın moral ve motivasyonu oldukça sıkıntılı bir durumda olacak. Karşılıklı gol için uygun bir mücadele olacaktır.

Amiens – Bordeux

Ev sahibi ligin son sıralarından kurtulmanın peşinde ve bu karşılaşmada bir çıkışa geçmek isteyecektir ancak konuk ekip zorlu bir takım ve deplasmanda da olsa oyun gücünü kullanacaktır. Haftanın zor karşılaşmalarından biri olacak bu mücadelede oyun konuk ekipten yana olur.

Angers – Toulouse

Orta sıralardaki yerlerini korumak adına iki takımında kazanmak için çıkacağı mücadele karşılıklı gol için oldukça uygun olur.

Metz – Dijon

Ligin debine demir atan iki takımın mücadelesi bu hafta aslından uzak durulması gerekilen bir karşılaşma olsa da, ev sahibi taraf saha ve seyirci anlamında daha da avantajlı olacaktır.

Nantes – Guingamp

Nantes kendi sahasında ağırlayacağı rakibi karşısında 3 puana ulaşacaktır.

Rennes – Lille

Lig de 6’şar puana sahip olan iki takımın mücadelesinde, iki takımda sahaya kazanmak için çıkacaktır, ki kaybeden puan anlamında gerilemek durumunda kalacak. Bu da maçın durumuna yansıyacaktır. Karşılıklı gol için uygun bir mücadele olmasını bekliyoruz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna