Fransa Lig 1’de 15.Hafta

Fransa Lig 1’de de bu hafta arası heyecan devam edecek ve 15.haftaya giriş yapacağız. Bu ligde şu anda lider olan PSG, şu ana kadar olan süreçte lige damga vururken, bundan sonra da yoluna muhtemelen bu şekilde devam edecektir. Bu kadroyla bu takımın önünde durulmasının pek de kolay olmadığını belirtmek gerekiyor. 38 puan topladılar ve en yakın rakipleriyle puan farkları 9.

Lideri yakından takip eden Lyon ve Monaco’nun da 29’ar puanı bulunuyor ancak Monaco açısından işlerin son zamanlarda pek de parlak olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’nde elenen takım, üst üste aldığı sıkıntılı sonuçların ardından mental anlamda da iyi günler geçirmiyor. Geçen seneki kadrosunun önemli bir kısmını dağıttıktan sonra bu sene ciddi bir çöküş yaşayan takım, bundan sonraki süreçte toparlanmak adına sancılı bir süreç yaşayabilir.

Bundan karlı çıkacak olan takım ise muhtemelen Lyon ve Marseille olacaktır. Monaco’nun içinde yaşadığı bu durumu iyi kullanacak olurlarsa, o zaman PSG’yi takip etmeye devam ederler. Bu ligin son sırasında ise Nice, Lille ve Metz bulunuyor. Bu takımların arasında Metz’in buradan çıkması pek mümkün gözükmüyor ancak diğer ki takım için henüz son tren kalkmış değil.

Gecenin karşılaşmalarında;

Amiens – Dijon

İki takımında son oynadıkları karşılaşmadan galip ayrılmaları muhtemelen iki takımında aralarında oynayacakları bu karşılaşmaya yansıyacaktır. İlk yarıda dengenin bozulmasının zor olacağı karşılaşmada, ev sahibi kendi sahasında bir adım daha önde olacaktır.

Strasbourg – Caen

Ev sahibi ligin son sıralarından kurtulmak adına kendi sahasında oynayacağı karşılaşmadan mutlak 3 puanla ayrılmak zorunda. Takım için bunun dışında oluşabilecek her sonuç çok ciddi sıkıntı yaratır. Konuk ekibinde gol atma konusunda sıkıntısının olması maçın durumunu değiştirecektir. Ev sahibi, konuk ekibin bu durumdan yararlanırsa, bir sürprize imza atabilir.

Bordeux – St.Etienne

İki takımın da gol yeme ve atma durumlarındaki başarısı maça doğrudan etki edecektir. İki takımında skora ortak olacağı bir mücadele olur.

BONUS: 350TL
Oyna