Fransa Lig 1’de 15.Haftanın Devam Karşılaşmaları

Fransa Lig 1’de dün oynanan karşılaşmalarda Bordeaux, kendi evinde ağırladığı S.Etienne karşısında 3 gollü bir galibiyet alarak haftayı 3 puanla kapatırken, haftayı bir başak 3 puanla kapatan takım da Dijon karşısında aldığı 2-1 galibiyetle Amiens oldu.

Bu haftanın puanları paylaşan iki takımın mücadelesinden de gol sesi çıkmadı ve Strasbourg ve Caen sahadan 0-0’lık beraberlikle ayrıldılar.

Gecenin karşılaşmalarına baktığımızda;

Angers – Rennes

Kendi sahasında oynadığı son 6 maçta kalesinde gol gören Angers, bu mücadelede de kalesini gole kapatma konusunda sıkıntılar yaşayabilir. Ayrıca iki takım arasında geçen son 10 karşılaşmada yine Rennes’in rakibine karşı ciddi bir üstünlüğü bulunuyor. Konuk ekip bu karşılaşmanın da favorisi olacaktır. Bunun yanı sıra iki takımda skora katkı sağlayacaktırlar.

Guingamp – Montpellier

İki takımın arasında geçen son 10 karşılaşmada, konuk ekip üstün olan taraf ve bu mücadelelerin tek bir tanesinden bile ev sahibi galibiyet alamamış. Zaten ligdeki konumlarına baktığımızda da takımın sıkıntılı bir yerde olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Konuk ekibin favori olacağı karşılaşmada gole odaklanmak doğru olacaktır.

Lyon – Lille

Ev sahibi kendi sahasında oynayacağı karşılaşmada maçın mutlak favorisi olacak. Bu sezon sadece PSG’ne kaybeden takım bu karşılaşmadan 3 puanı alıp zirve yarışına devam edecektir.

Metz – Marsilya

Son 10 karşılaşmadan 7 galibiyetle ayrılan konuk ekip, ligin son sırasına demir atan rakibi karşısında oynayacağı bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılacaktır.

Nantes – Monaco

Haftanın en kritik karşılaşmalarından biri olacak bu mücadele zirveyi oldukça yakından ilgilendirecek. Monaco rakibinin 6 puan üstünde ve oldukça formsuz bir dönem geçirmekle beraber, bunun altından kalkmayı da muhtemelen çok istiyordur. Tabii bu puan farkını eritmek isteyen ev sahibi ise kendi sahasında oynamasının vereceği avantajla karşılaşmayı bırakmak istemeyecektir. Gol dengesinin zor çözüleceği bir karşılaşma olacaktır.

Toulouse – Nice

İki takımında skora katkısının olacağı bir karşılaşma olacaktır. 2,5 gol barajı aşılır.

PSG – Troyes

Ev sahibinin bulunduğu konuk ve oynadığı oyunla ilgili konuşmaya pek de gerek olmadığını düşünüyoruz. PSG, kendi evinde rahat bir galibiyet alacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna