Fransa Lig 1’de 16.Hafta

Fransa Lig 1’de de hafta arasında karşılaşmalar oynandı ve takımlar 15.haftayı tamamladılar. Beklenmedik birkaç sonucun çıktığı mücadeleler de alınan sonuçlara baktığımızda; PSG tahmin ettiğimiz gibi sahadan galibiyetle ayrılırken, Lyon’un kendi sahasında Lille kaybetmesi enteresan ve beklenmedik bir durum oldu.

Bunun dışında düşüşe devam eden Monaco, konuk olduğu Nantes deplasmanından puan çıkaramayınca zirvede gerileme yaşadı. Oyun ve kadro durumuna baktığımızda bu düşüşün devam edeceğini ön görmek doğru olacaktır.

Haftanın mücadelelerinde;

Dijon – Bordeaux

İki takımında skora katkı sağlayacağı bir karşılaşma bekliyoruz. Takımların hücum ve savunma anlayışlarına baktığımızda bunu rahatlıkla dile getirebiliriz.

Strasbourg – Paris SG

Konuk ekip ligin zayıf temsilcisi karşısında oynayacağı karşılaşmadan 3 puan çıkarıp yolculuğuna devam edecektir.

Lille – Toulouse

Oyun dengesinin iki tarafa da rahatlıkla kayabileceği karşılaşmada, karşılıklı skor üretimi maçın durumunu belirleyecektir.

Monaco – Angers

Sıkıntılı günler yaşayan Monaco eğer bir çıkış yakalayamayacak olursa, zirveden kopuşuna hızlı bir şekilde devam edecektir. Hazır fikstür avantajı da gelmişken takım bunu değerlendirecektir.

Nice – Metz

Ev sahibi ligin son sırasına demir atan rakibi karşısında oyunu rahatlıkla alır.

Rennes – Amiens

Ligde aynı puana sahip olan iki takımın karşı karşıya geleceği karşılaşmada, puan durumundan dolayı takımların birbirlerini çözmeleri zor olabilir. Bu nedenle de özellikle bu durum ilk yarıda etkisini ciddi derecede belli edecektir. İlk yarı alt tercihi oyunun kendi dengesi içinde sırıtmıyor. Tabii bunun yanı sıra takımların hücum zenginlikleri ve savunma dengesizliklerini de düşünecek olursak, gole de gidilebilir.

Troyes – Guiangamp

İki takım arasında ciddi derecede bir fark yok. Muhtemelen bu karşılaşmada da oyun motivasyonu yüksek olan sahadan galibiyetle ayrılacaktır. Ev sahibi avantajlı olsa da, taraflar tabelayı hareketlendirecektir.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna