Fransa Lig 1’de 2.Hafta

Fransa 1.Ligi bildiğiniz gibi geçen hafta başladı. Geçen seneyi son ana kadar zorlayan iki takımdan PSG ve Monaco’nun bu senede yarışın içinde yer alacağı bu ligi de yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Tabii Barcelona’dan transfer edilen Neymar’ın PSG’ye gelmesi bu sene dengeleri alt üst edecektir. Bu transfer olmasaydı belki başka dinamiklerden bahsedebilirdik ancak geçen sene PSG’yi Şampiyonlar Ligi’nden eleyen Neymar, bu sene PSG’yi taşıyacaktır.

Nice – Troyes

İki takımın arasında oynanan son 10 karşılaşmada Nice 5 galibiyet elde ederken, konuk ekipte 2 kez kazandı ve 3 karşılaşmada beraberlikle tamamlandı. Kadrosuna Galatasaray’dan ayrılan Sneijder’i katan Nice, bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılacaktır.

Rennes – Lyon

İki takımın arasında oynanan son 10 karşılaşmada Lyon 5 galibiyetle rakibine fark atmış durumda. Zaten iki takımın kadro kalitesine bakıldığında da Lyon’un önde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Karşılıklı gol için uygun bir karşılaşma olur.

Nantes – Marsilya

Ev sahibi ekip ligin ilk maçına mağlubiyetle başlarken, konuk ekipte lige galibiyetle başladı. İki ekibin karşı karşıya geldiği son 10 karşılaşmada ev sahibi 3 kez gülerken, konuk ekipte 4 kez sahadan galibiyetle ayrılmayı başardı. Bu takımlar arasında geçen son 10 maçın 8’inin alt bittiğini düşündüğümüzde de ilk yarı al tercihi oldukça mantıklı geliyor.

Amiens – Angers

Son 6 karşılaşmalarını alt olarak tamamlayan 2 ekip, bu karşılaşmayı da muhtemelen bu şekilde tamamlayacaklardır. Diğer seçeneklerinize göre karşılıklı gol tercihi de olabilir.

Bordeaux – Metz

İç sahada olumlu skorlara imza atan ev sahibi, kendi sahasında oynayacağı ilk karşılaşmada galibiyete yakın olan tarafta yer alıyor.

Caen – St Etienne

İki takımda karşı karşıya geldikleri son 10 maçta 5’er galibiyet alarak sahadan ayrılmışlar ve bu maçlara baktığımızda 7 maçında 2,5 alt sonuçlarıyla bittiğini de söyleyebiliriz. İlk yarı alt veya beraberlik tercihi mantıklı olacaktır.

Toulouse – Montpellier

Ev sahibi takımın sahasında oynanan son 2 karşılaşmada Toulouse’nin güldüğünü görebiliyoruz ancak son 17 maçın 16’sını alt tamamlayan bu ekibin karşılaşmasında, ilk yarı alt tercihi mantıklı olacaktır. Duruma göre karşılıklı gol tercihini de cebinize atabilirsiniz, bunun nedeni de ligin ilk haftalarında takımların henüz savunma kurgularını oturtamamış olmasıyla bağlayabiliriz.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna