Fransa Lig 1’de 25.Hafta Mücadelesi

Fransa Lig 1’de 25.haftaya geldik. 24 hafta sonunda ligde PSG’nin çok ciddi bir üstünlüğü bulunuyor. Bu ligde de yine liderin dışında geri kalan takımlar Şampiyonlar Ligi için mücadelelerini devam ettireceklerdir.  

Bu potaya giren takımlar arasında da Marseille, Lyon ve Monaco bulunuyor.

Haftanın açılış karşılaşmalarında;

Toulouse – PSG 

Konuk ekip PSG için zor bir deplasman olmayacaktır. Lider bu maçı da kazanarak yoluna devam eder.

S.Etienne – Marseille

Haftanın zor karşılaşmalarından biri olmasını beklediğimiz mücadelede, konuk ekip kadro ve oyun avantajıyla rakibine oranla çok daha önde ancak ev sahibi iç sahada oynamasından dolayı skor üretebilir. Marseille kaybetmez ama skor anlamında taraflar gol üretebilirler.

Angers – Monaco

Yine skor anlamında haftanın tatmin edici karşılaşmalarından biri olacaktır. Bunun yanı sıra 90 dakika sonunda konuk ekip kaybetmez.

Bordeaux – Amiens

Ev sahibi kendi sahasında oynayacağı karşılaşmada rakibi karşısında avantajlı tarafta olacak. Bordeaux kazananacaktır. Konuk ekip belki direnir ama bu galibiyet için yeterli olmaz.

Dijon – Nice

Bu haftanın skor bakımından tatmin edici karşılaşmalarından biri olacaktır. Nice’in durumu kritik bu karşılaşmadan mağlup olarak ayrılma ihtimalleri de var.

Guingamp – Caen

İki orta sıra takımının mücadelesinde skor yine ön planda olur. Tabii ev sahipleri bu tip karşılaşmalarda avantajlı oluyor ama yine de dengesiz bir mücadele olacak.

Metz – Montpellier

Ligin son sırasında bulunan ekibin bu karşılaşmada da işi zor olur. Konuk ekip deplasmandan puanla ayrılacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna