Fransa Lig 1’de Hayat Var!

Fransa Lig 1’de de heyecan tüm hızıyla devam ediyor ve lider Monaco ve aynı puanda bulunan PSG’nin arasındaki yarış gerçekten bu ligi de izlemeye değer kılıyor.

Hafta arası Fransa Kupası yarı finalinde karşı karşıya gelen ve PSG’nin 5-0’lık skorla kazandığı karşılaşmada rakibine çok ciddi bir oyun üstünlüğü kuran PSG’nin maça yedek kadrosuyla çıkan Monaco karşısında zaten avantajlı olduğunu söylemiştik. Ligi ve Şampiyonlar Ligi’ni oldukça başarılı bir şekilde götüren Monaco’nun amacı zaten büyük kupa ve lig!

Bu haftaya döndüğümüzde ise yarın ve Cumartesi Günü önemli karşılaşmalar oynanacak.

Angers – Lyon

Hafta arası Fransa Kupa’sında finale çıkan ev sahibi moral ve motivasyon olarak oldukça iyi durumda ve bunu da bu karşılaşmada rakibine hissettirecektir. Konuk ekip Lyon’unda ilk 4için kazanmaktan başka çaresi bulunmuyor. Hücum hattındaki kalite ayakları gününde olurlarsa Lyon buradan 3 puanla ayrılır. Karşılıklı golde bu karşılaşma için iyi bir tercih olacaktır.

Monaco – Toulouse

Ev sahibinin kazanmaktan başka çaresi yok. Hem oyun hem de kadro olarak üstün olduğu rakibi karşısında, ev sahibi olmanın verdiği avantajı da değerlendirip 3 puana ulaşacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna

Bastia – Rennes

Küme düşmesi kesinleşen Bastia’nın artık hiçbir iddiasının bulunmaması rakiplerinin de işini kolaylaştıran bir durum. Rennes çok ciddi bir sürpriz yaşamazsa 3 puana yakın olan taraf.

Guingamp – Saint Etienne

İki orta sıra takımının mücadelesinde ev sahibi kazanırsa rakibinin üzerin geçecek ev sahibi olmasının avantajlarını da tabii ki kullanacaktır ancak konuk ekip kolay lokma değil. Gol dengelerini değerlendirmek, bahis seçeneklerini açısından daha doğru olur.

Metz – Nancy

Haftanın en zor karşılaşmalarından birisi olan bu mücadele kaybeden takım, küme düşme hattında ağır bir yara alır ve bunu bir daha da atlatamaz. İki takımı da sıkı bir maç bekliyor. İlk yarı alt tercihi pozitif bir seçenek olarak duruyor.

Montpellier – Lille

Puan anlamında birbirine denk iki takımın mücadelesinde Lille kadro ve oyun olarak ev sahibi takıma göre çok daha önde ve bunu da kullanmak isteyecektir. Her anlamda taraf bahsinden kaçıp karşılıklı gole doğru yolculuk etmek de fayda var.

Nantes –Lorient

Ev sahibi Nantes, puan ve oyun avantajını kullanıp iç sahada 3 puanı almak isteyecek. Lorient her ne kadar sıkıntılı bir durumda olsa da, bu deplasmandan puan çıkarması zor olabilir ama sürpriz kuponlar için de ideal bir karşılaşma.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna