Galatasaray Başlıkları

Galatasaray yeni sezonda kadro yapılanmasına giren ve elindeki 30 yaş üstü futbolcuları çıkarmak isteyen M.City’den Kolarov’un peşinde düştü.

Yaklaşık 7 sezondur Premier Lig’de M.City’de forma giyen ve savunmanın 2 kanadında da oynayabilen oyuncu eğer transferi gerçekleşirse Galatasaray için oldukça önemli bir transfer olur. Yeni sezona kısa bir süre kala hazırlıklarına devam eden Guardiola’nın takımın yaş ortalamasını düşürüp daha genç bir takım kurmak istemesi nedeniyle, satış listesine konan oyuncuyla Sarı Kırmızlı takım haricinde Avrupa’dan başka takımların da ilgilendiği biliniyor.

Bu sene City’den aynı pozisyonda oynayan Clichy’i transfer eden Başakşehir’in ardından Galatasaray’da Kolarov’u almak isteyecek ancak oyuncunun yüksek bonservis bedeli Galatasaray’ı sıkıntıya sokabilir.

Dün yeni sağ bek Mariano’nun sözleşme imzalamasının ardından konuşan Başkan Dursun Özbek, henüz transferlerin bitmediğini de belirterek, İstanbul’a uçakların inmeye devam edeceğini belirtti ancak şu ana kadar yönetimin izlediği transfer politikasına bakıldığında Galatasaray’ın alarm verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

UEFA Avrupa Ligi’nden elenme riski bulunan Sarı Kırmızılı takımın hala takımın yarısını oluşturmuş olamaması büyük bir yönetim krizi olarak da yorumlanabilir. Yarın UEFA Avrupa Ligi’nde rövanş maçına çıkacak olan Galatasaray’ın dün sağ bek transferini daha yeni gerçekleştirmesi pek de elle tutulacak bir olay değil.

Galatasaray taraftarıyla arası da açık olan yönetimin, beklenti içinde bulunan taraftarı oyalayacak cümleler kullanılması, henüz görevde olan yönetimin ömrünü uzatma çabasından başka bir şey değil. Muhtemelen yarın taraftarda bunun farkında olacaktır.

Yarın Galatasaray turu geçse bile daha önceden yaptığımız yorumları yinelemenin faydası olacaktır, ki o da Galatasaray’ın işinin çok zor olduğu. Bunun yanı sıra Sarı Kırmızlı takımın yarın elenmesi halinde ise ani kararlar da verilebilir. Buna da hazırlıklı olun.

Galatasaray da bu gelişmelerin yanı sıra De Jong ve bu oyuncuyla beraber kadroda düşünülmeyen Cavanda’da, Sneijder gibi gönderilecek. Geçen sezondan kalan alacaklarını ödeyip karşılıklı sözleşme feshetme yöntemine gidecek olan Galatasaray, oyuncuların bu teklifi kabul etmesi halinde kadroda 2 oyunculuk daha boş yer açmış olacak.

Galatasaray’ı gündemindeki bir diğer isim ise yine M.City’de kadroda düşünülmeyen Fernando. Yeni sezonda Guardiola’nın gözden çıkardığı isim için Sarı Kırmızılı yönetim, Kolarov görüşmesini yaparken bu oyuncuyla ilgili de nabız yoklanacak.

PSG’nin de ABD kadrosuna alınmayan Krychowiak için de oyuncunun menajeriyle görüşecek olan Sarı Kırmızılılar, bu oyuncu için kiralama formülüne gidecek.

Galatasaray’la ilgili ortaya atılan diğer bir iddiaya göre de yine M.City’de bu sezon da kadroda düşünülmeyen Nasri’de Galatasaray’ın transfer listesine girmiş. Sneijder’in ardından takıma değerli bir 10 numara kazandırmak isteyen yönetimin böyle bir hamleye sıcak baktığı konuşuluyor.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna